Jump to content
gamehardw3

Ceva oamenii cu idei?

Recommended Posts

Ma bag si eu ca "musca in lapte" pe aici cu o intrebare (sau mai multe)prosteasca.

Bun,deci de ceva timp ma tot gandesc la o afacere (zic afacere dar defapt ma gandesc la orice din care pot scoate ceva profit) dar ideea aia "stralucita" din care sa devin milionar peste noapte nu prea imi vine (defapt nu prea exista asa ceva)

Asa ca am apelat la voi, oricine are vreo ideie sau stie vreo modalitate de a face ceva "malai"(fara siteuri gen PPC sau alte dastea) sa posteze aici!

Link to comment
Share on other sites

Ideea principala e simpla, fa ceva nou si spera sa dai lovitura, oriunde altceva:vei avea competitie si o sa devii milionar la 50 de ani. Nu tre sa te afunzi in concepte SF, am citit despre o tipa care dupa ce a fost la un picnic si nu avea unde sa isi puna paharul de vin a inceput sa vanda pahare de sticla care se infing in pamant( ca scobitorile) si in cateva luni si-a deschis fabrica. Daca stii cum se invart banii in lume e simplu, in functie de ce stii sa faci. Daca deschizi ochii vezi imediat probleme oriunde te uiti, incearca sa le rezolvi pentru bani ;) Depinde doar de tine, obisnuiestete sa tragi tare de tine pentru ca sa iasa absolut totul bine.

Eu personal ma bazez pe trecerea automobilelor de la combustibili fosili la cei alternativi si pun la punct o infrastructura, daca te intereseaza zona asta si ai timp liber ne putem ajuta reciproc, cu mai putin de 50-100 de oameni nu incepem nimic.

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu ca "musca in lapte" pe aici cu o intrebare (sau mai multe)prosteasca.

Bun,deci de ceva timp ma tot gandesc la o afacere (zic afacere dar defapt ma gandesc la orice din care pot scoate ceva profit) dar ideea aia "stralucita" din care sa devin milionar peste noapte nu prea imi vine (defapt nu prea exista asa ceva)

Asa ca am apelat la voi, oricine are vreo ideie sau stie vreo modalitate de a face ceva "malai"(fara siteuri gen PPC sau alte dastea) sa posteze aici!

https://rstforums.com/forum/101014-pareri-de-la-oameni-intelepti-2.rst#post629918

https://rstforums.com/forum/102203-parere-din-partea-voastra-2.rst#post636319

Link to comment
Share on other sites

Nu te asptepta la un ajutor imens. Metodele pe care le stiu unii utilizatori de aici de pe forum nu o sa ajunga la urechea ta , pentru ca ei ar iesi oarecum in pierdere.

Ai putea incerca minatul BTC. Poti produce energie electrica cu eoliene sau turbine apoi iti alimentezi aparaturile pe care tot tu le cumperi. Investitia la inceput e mare , dar daca vei fi destept , vei face un profit imens.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...