Jump to content
micul

Vulnerabilitate in PRINTERELE Brother VIDEO

Recommended Posts

https://www.youtube.com/watch?v=Lx2HKWnKSeQ&feature=youtu.be


Am descoperit ip-ul unor retele de printare pe care poti sa le accesezi fara user si parola, Acestea permit unui atacator sa schimbe atat datele de logare dar sa si strice configuratia respectiva, fiind un canal de comunicare intre pc si printer atacatorul poate intra in device-ul respectiv. Am trimis spre printare cateva documente iar acest lucru a fost confirmat de schimbarea cifrei de documente printate in panou. Voi ce ziceti.
Link to comment
Share on other sites

Nu te mai saturi de ban, aparent. Ia ?i pe acesta.

PS: î?i dau maxim 2 ani pân? când DIICOT î?i sparge u?a. Tu-?i dai ?i numele ?i ce faci, public. Mare bou e?ti!

PS2: ai gre?it forumul. Lumea pe aici e atât de avansat? încât po?i s? impresionezi doar cu un shellcode scris de tine care evit? DEP ?i ASLR. Payload împins pe stack de mân?, nu cu metasploit. Când vii cu a?a ceva, adu-mi aminte s?-?i scot ban-urile, pân? atunci: c?r?i, 'tu-?i ceapa m?-tii!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu te mai saturi de ban, aparent. Ia ?i pe acesta.

PS: î?i dau maxim 2 ani pân? când DIICOT î?i sparge u?a. Tu-?i dai ?i numele ?i ce faci, public. Mare bou e?ti!

PS2: ai gre?it forumul. Lumea pe aici e atât de avansat? încât po?i s? impresionezi doar cu un shellcode scris de tine care evit? DEP ?i ASLR. Payload împins pe stack de mân?, nu cu metasploit. Când vii cu a?a ceva, adu-mi aminte s?-?i scot ban-urile, pân? atunci: c?r?i, 'tu-?i ceapa m?-tii!

Te mai futi in cur pe guma de mestecat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...