Jump to content
Twiff

La mulți ani România, la mulți ani române !

Recommended Posts

In gel sau in par? Si da, are dreptate S.L.C despre romani.Pe toate forumurile se vait ca domne tara asta este de cacat, cum mortii ma-tii sa dai vina pe tara cand tu esti prost de puti si nu vezi ca cei care conduc tara sunt de cacat si nu tara.Dar asa este romanul, tot anul blesteama tara(saracuta de ea, mereu este de vina) si cand se iveste o zi importanta este trup si suflet pentru tara(nu generalizez, dar in procentaj de 30% cam asa fac unele persoane).

Eu zic sa te iei de mana cu "es-el-si" si sa va "dati laic" ca tot e moda si asta mai nou.

"Cei care conduc" ? Tu esti mai de cacat pentru ca le sugi si pula daca dau maine lege "cei ce conduc", pentru ca taci si inghiti ca o tarfa ce traieste din asta. Nu am zis ca "tara e de cacat" , sau ma rog, nu stiu ce inseamna la tine "tara" dar numai deschidem si subiectul asta ca deja deviem.

@aa7670: Avem concepte si mentalitati diferite din ce observ, nu o sa infirm multe din ce ai spus, tocmai din acest motiv o sa ma rezum la cateva mentiuni:

- comparatia intre o natie si alta ca mentalitate va rezulta mereu o droaie de alte comparatii si intrebari, nu are sens . Diferentele sunt de la cer la pamant si subiectul e infinit.

- daca prezentul e pielea pulii si viitorul se anunta mai al dracu, e bine sa luam exemple din trecut si sa schimbam calea, parerea mea.

- daca nu le voi plati nici atunci inseamna ca , chiar am un motiv solid. Pe acelasi principiu nu ar mai trebui sa arunc gunoiul din casa ca oricum se strange altul in loc.

- daca cineva imi fura aplicatia si mi-am permis sa bag bani in copyright si altele, sigur mai pun de cateva servere si ii explic altfel cum sta treaba . Oricum o dai, asta cu licenta e fix pielea pulii cand se pune unu serios pe crackuit. Aici trebuie mers pe respect si moralitate fata de autor mai ales ca nu toata lumea are la dispozitie resurse (inclusiv timp) sa se ocupe de un astfel de proces (doar sa fii vreun corporatist descurcaret) plus de asta de il pierzi, ai sanse sa ii platesti boului si daune morale .

- daca vorbim de nevoie de unitate prin "toti" , atunci hai sa vedem unde se rupe lantul si sa il formam , apropo de "cainii latra ursul trece" . E o sansa pentru turma de oi acel caine care latra, si asta nu ar trebui sa ne scape din vedere.

Link to comment
Share on other sites

@sifon "Tu esti mai de cacat pentru ca le sugi si pula daca dau maine lege "cei ce conduc", pentru ca taci si inghiti ca o tarfa ce traieste din asta."

Este usor sa vorbesti din spatele monitorului sau ti s-a uscat gura? Probabil ai buletinul pe spate plin de stampile la cati boi ai votat, eu macar recunosc ca am doar o stampila de cand am fost la primul vot.In rest n-am mai votat niciodata, toti sunt hoti!

Edited by PassionFreedom
Link to comment
Share on other sites

Poti sa ai si 11 ani daca esti mai inteligent decat un prost de 30 ani, nu stiu cine te-a mintit ca conteaza varsta si nu mintea(creierul).Ma bucur ca mi-ai aratat ce minte `scurta` ai.

@sifon "Tu esti mai de cacat pentru ca le sugi si pula daca dau maine lege "cei ce conduc", pentru ca taci si inghiti ca o tarfa ce traieste din asta."

Este usor sa vorbesti din spatele monitorului sau ti s-a uscat gura? Probabil ai buletinul pe spate plin de stampile la cati boi ai votat, eu macar recunosc ca am doar o stampila de cand am fost la primul vot.In rest n-am mai votat niciodata, toti sunt hoti!

Din spatele monitorului ? Ce pula mea stii tu despre mine sau oricine altcineva ma cacat cu ochi ? Du-te-n mortu' ma-tii mai baga o runda cantar straic si numai vorbi tu despre subiectul asta ca te intrece. Cati au dosare penale din tot felul de decizii luate ca sa iti fie tie mai bine, un cacat cantar-strachist si tu vii si latri ca un cacat ce esti la luna. Daca sursele tale de informare se rezulta la mediafax romania baga-ti pula-n tine.

Link to comment
Share on other sites

Din spatele monitorului ? Ce pula mea stii tu despre mine sau oricine altcineva ma cacat cu ochi ? Du-te-n mortu' ma-tii mai baga o runda cantar straic si numai vorbi tu despre subiectul asta ca te intrece. Cati au dosare penale din tot felul de decizii luate ca sa iti fie tie mai bine, un cacat cantar-strachist si tu vii si latri ca un cacat ce esti la luna. Daca sursele tale de informare se rezulta la mediafax romania baga-ti pula-n tine.

Ce limbaj de taran ai, invata sa respecti lumea prostul satului.

Ia de aici si taci!

https://www.google.ro/search?q=romania+o+tara+de+cacat&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=pZRdVvKyHomaU5Wvo-AH

Link to comment
Share on other sites

@wirtz topicul ca la el ma asteptam dar cine stie, poate a petrecut cu o zi inainte pana in dimineata si acuma doarme sau nu vrea sa bata la ochi si sa creada lumea ca-i prea nationalist.

Urarile din topicul asta nu sunt pentru parlamentari sau ca sa ne laudam ca avem o tara super ci pentru noi romanii, ne uram la multi ani unii altora, atata tot si suntem impacati ca inca nu ne-au ras un alt popor precum rusii de pe harta Europei si inca suntem impreuna.

..................................................................

La multi ani Romania si tuturor romanilor si de pe forum si de peste tot !

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te iei de mana cu "es-el-si" si sa va "dati laic" ca tot e moda si asta mai nou.

Care este problema ta ca nu inteleg? Ce plm te plangi ca vezi doamne avem doar politcieni corupti si hoti. Hai cu ei jos.

Eu merg pe idea ca un popor isi merita conducatorii. Ca doar nu vezi lupi condusi de oi. Suntem o tara de hoti si este normal sa fim condusi de tot de hoti.

Eu nu ma culc seara cu idea ca sunt inconjurat doar de oameni cinstiti doar ca politicienii sunt de vina pentru lucrurile pe care le fac. Inclusiv lucrurile pe care le fac eu.

Tot acuzi pe toata lumea ca nu face nimic si ca suntem niste oi controlate de guvern. Iar tu esti singurul care stie defapt ce se intampla in tara asta.

Da-mi voie sa te intreb pe tine: Tu ce plm faci si nu face si restul tarii?

Chiar nu am de gand sa intretin un argument cu tine pentru ca nu merita efortul.

Link to comment
Share on other sites

Taranii is aia de au cladit ce vezi in jur, ca sa bei tu coca-cola si sa o arzi "smart" pe forum bai pielea pulii.

Ai dreptate intr-o masura , dau prea multe atentie unui gunoi . Daca informarea la tine inseamna "sarci p' gugal" .. te las in legea ta ca oricum esti degeaba , daca dispari maine nu observa nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...