Jump to content
omie

Cum scot bani din paypal neverificat

Recommended Posts

Sal,de aproape un an fac versiuni mobile pentru diferite siteuri:restaurante,cluburi,persoane care vand sau cumpara dupa internet.La inceput ca sa mai invat le ofeream gratuit, ei sa plateasca doar hostul,iar acum le ofer o luna gratuit si daca le place sau au clienti,pot sa-mi dea bani.Dar majoritatea plateau inainte,rar care sa nu fie multumiti.

Eu am 16 ani,nu am paypal,asa ca am facut mai multe paypaluri cu fakenamegenerator si am cumparat si vpn cu ip-uri statice pt fiecare paypal.La un moment dat,am transferat pe un paypal al unui prieten,dar iau limitat paypalul,si inca 3 paypaluri de ale mele cu 200$ pe ele,asa ca nu a mai fost de acord dupa ce la reparat.

Am continuat sa pun bani pe paypaluri ,cam 100$ pe fiecare cont,dar nu stiu ce sa fac cu ele,ce as putea sa cumpar ,lucruri sau ce,sau cum pot sa scot bani.

Eu fac in jur de 300 euro pe luna cu treaba asta,depinde de cat de mult stau,dar imi convine ca mai invat.

Am mai incercat cu amazon.com dar am inteles ca nu aduc lucruri in romania,am si acolo 400$ dar vad ca cei mai multi se ofera sa plateasca in paypal as dori o solutie pentru asta,sau cum poate sa plateasca cineva si sa primesc bani eu ?

paypalurile mele limitate raman asa sau le pot scoate banii?Imi cere photo id si detalii,dar sunt cu nume diferite decat a meu,e bine daca imi pun buletinul meu la toate ?

Edited by omie
Link to comment
Share on other sites

Sal,de aproape un an fac versiuni mobile pentru diferite siteuri:restaurante,cluburi,persoane care vand sau cumpara dupa internet.La inceput ca sa mai invat le ofeream gratuit, ei sa plateasca doar hostul,iar acum le ofer o luna gratuit si daca le place sau au clienti,pot sa-mi dea bani.Dar majoritatea plateau inainte,rar care sa nu fie multumiti.

Eu am 16 ani,nu am paypal,asa ca am facut mai multe paypaluri cu fakenamegenerator si am cumparat si vpn cu ip-uri statice pt fiecare paypal.La un moment dat,am transferat pe un paypal al unui prieten,dar iau limitat paypalul,si inca 3 paypaluri de ale mele cu 200$ pe ele,asa ca nu a mai fost de acord dupa ce la reparat.

Am continuat sa pun bani pe paypaluri ,cam 100$ pe fiecare cont,dar nu stiu ce sa fac cu ele,ce as putea sa cumpar ,lucruri sau ce,sau cum pot sa scot bani.

Eu fac in jur de 300 euro pe luna cu treaba asta,depinde de cat de mult stau,dar imi convine ca mai invat.

Am mai incercat cu amazon.com dar am inteles ca nu aduc lucruri in romania,am si acolo 400$ dar vad ca cei mai multi se ofera sa plateasca in paypal as dori o solutie pentru asta,sau cum poate sa plateasca cineva si sa primesc bani eu ?

Dac? ai 16 ani împlini?i î?i poti face card la BCR care poate fi ata?at la contul de PayPal ?i nu vei mai avea probleme pân? ajungi la 2500€/an.

Din câte ?tiu eu nu po?i scoate banii de pe acele conturi pân? nu î?i este verificata identitatea.

Link to comment
Share on other sites

1 nu e legal ca faci PayPal cu nume fals ?i ?inând cont ce spui tu e ca ai f?cut mai multe conturi PayPal

2 trebuie sa Î?i faci cont cu datele tale personale la paypal sa faci un card la bcr ing sau ce b?nci mai accepta PayPal

3 banii care îi ai pe mai multe conturi paypal po?i sa cau?i o modalitate sa îi cheltui cumva sa Î?i iei haine sau diverse obiecte dac? nu cred ca po?i sa îi la?i acolo sa se pun? praful pe ei :))

Link to comment
Share on other sites

Dac? faci lucrurile legale, evit? paypal. Am stat aproape 4 luni dup? ce am f?cut contul pe firm? ?i am urcat toate datele s? fie verificat, vreo 5 tichete ?i nimic. Sunt neserio?i ?i îmi mai blocau ?i banii ?i îi roteau, timp în care nu puteam scoate.

PS: cei care b?ga?i de vin? de ce nu am sunat, atunci pentru ce au mai f?cut serviciul de suport dac? doar a?a se poate rezolva? Eu unul nu vreau s? mai am de-a face cu ei.

Link to comment
Share on other sites

Dac? faci lucrurile legale, evit? paypal. Am stat aproape 4 luni dup? ce am f?cut contul pe firm? ?i am urcat toate datele s? fie verificat, vreo 5 tichete ?i nimic. Sunt neserio?i ?i îmi mai blocau ?i banii ?i îi roteau, timp în care nu puteam scoate.

PS: cei care b?ga?i de vin? de ce nu am sunat, atunci pentru ce au mai f?cut serviciul de suport dac? doar a?a se poate rezolva? Eu unul nu vreau s? mai am de-a face cu ei.

Poate pentru ca era vorba de firma Romaneasca? In Aprilie, cand am deschis un cont pe firma, in 3 zile am rezolvat tot: si contul verificat, restrictiile scoase, si charity rate applied si PayPal Pro enabled. Totul prin mail direct cu un tip care avea jobul de "UK SMB Pro Account Executive". Mi-a spus si in prealabil ca sa accepte tot si sa nu fie probleme cum trebuie sa updatez privacy policy si refund/cancellation policy. Avea in semnatura la mail si un numar direct de telefon care l-am folosit pentru a discuta niste lucruri referitoare la API. Depinde de business, mod de operare, locatie, etc. Unii intampina mai multe probleme decat altii.

Link to comment
Share on other sites

Aveam 14 ani când mi-am f?cut card la BCR ?i imediat dup? mi-am f?cut paypal. Ai voie paypal.

Si eu am facut la 15 ani cont de Paypal si atasat card. Cand am primit 1000$ in cont mi-au limitat contul si m-au pus sa trimit datele ( CI + factura ). Chiar daca asta s-a intamplat cand aveam 20 de ani tot mi-au suspendat contul pentru ca l-am deschis cand aveam mai putin de 18 ani.

Link to comment
Share on other sites

Daca oficial nu aveti peste 18 ani NU aveti dreptul din punct de vedere al TOS-ului lor sa detineti un cont de PayPal, nu conteaza daca aveti card de credit sau nu.

Eu am fost prins avand cont dupa cateva luni de cand am implinit 18 ani, majoritatea banilor i-am pus pe card si am mai pastrat nici $50 pentru cheltuieli diverse deci nu a fost o paguba prea mare, chiar daca ei au fost intelegatori in legatura cu cazul, contul a fost permanent blocat si mi-au recomandat sa-mi fac un cont nou cu ziua mea de nastere reala .

Cat despre cazul tau, incearca sa cumperi cativa BTC cu banii din PP (desi nu cred c-o sa se riste cineva) iar BTC ii vinzi pe localbitcoins.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu deviem de la subiect:

Eu am 16 ani,nu am paypal,asa ca am facut mai multe paypaluri cu fakenamegenerator si am cumparat si vpn cu ip-uri statice pt fiecare paypal

Conform Privacy Policy al lor, "A Special Note about Children: Children are not eligible to use PayPal Services and we ask that minors (persons under the age of 18) do not submit any personal information to us or use the PayPal Services." Deci le-ai incalcat regulile din start cu buna stiinta (folosind fakenamegenerator si vpn cu ip-uri statice, etc.). Nu te blamez, subliniez doar faptul ca ti-ai asumat acest risc de a ramane fara ei. :)

La un moment dat,am transferat pe un paypal al unui prieten,dar iau limitat paypalul,si inca 3 paypaluri de ale mele cu 200$ pe ele,asa ca nu a mai fost de acord dupa ce la reparat.
Bineinteles ca nu a mai fost de acord, cine vrea sa isi faca batai de cap.
Am continuat sa pun bani pe paypaluri ,cam 100$ pe fiecare cont,dar nu stiu ce sa fac cu ele,ce as putea sa cumpar ,lucruri sau ce,sau cum pot sa scot bani.
Banuiesc ca acum ti-ai dat seama ca e greseala. Daca poti trimite fondurile de pe acele conturi pe alte conturi de PayPal, iti pot oferi un serviciu de a recupera jumatate din ei in cash / transfer bancar, etc. Ma contactezi pe privat si discutam.
Am mai incercat cu amazon.com dar am inteles ca nu aduc lucruri in romania,am si acolo 400$
Depinde de vanzatori, unii (putini) o fac dar transportul va fi foarte scump. Daca vrei sa folosesti Amazon vezi cel de UK sau FR caci sunt mai multi (insa nu toti) pe acolo care vand si trimit catre Ro.
dar vad ca cei mai multi se ofera sa plateasca in paypal as dori o solutie pentru asta,sau cum poate sa plateasca cineva si sa primesc bani eu ?

Daca generezi peste 1k eur lunar in mod constant (cel putin 8 din 12 luni), da-mi un PM si discutam. Te pot trece ca angajat part-time pe firma, le trimit invoice pe firma la care lucrezi si pot plati cu cardul, transfer bancar sau PayPal - cum doresc ei - si apoi iti trimit partea ta prin WU sau transfer bancar iar eu imi opresc comision (negociabil) pentru facilitarea taraseniei.

paypalurile mele limitate raman asa sau le pot scoate banii?Imi cere photo id si detalii,dar sunt cu nume diferite decat a meu,e bine daca imi pun buletinul meu la toate ?
Daca iti cere photo id si detalii pentru a le debloca si sunt cu nume si adrese diferite cam asa vor ramane, daca le trimiti buletinul tau doar le confirmi frauda/falsul si risti sa iti puna la blacklist si numele tau real. Daca ai sume mari si crezi ca se merita investitia pentru a recupera sume mai mari, se gasesc acte (id, facturi, etc.) de cumparat pe deep web pe tor. Nu recomand insa asa ceva, te bagi si mai mult in deep shit.

Bafta!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

O intrebare: La Paypal trebuie sa atasezi un cont de card, poti atasa un cont de la Banca Transilvania, sa zicem, ca sa faci plati si cand ai nevoie sa primesti bani sa atasezi la acelasi cont de paypal un cont Payoneer, de exemplu (inlocuind contul de la BT deja atasat sau nu) ?

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc @aa7670 pentru ca te-ai oferit sa ma ajuti,dar nu reusesc sa fac mai mult de 1k lunar,cel mai mult am facut $640 intr-o singura luna, dar acum cu scoala,cam in jur de 300-400 .

Multumesc tuturor celor care ati raspuns,cred ca am sa astept pana la 18 ani,si sa fac un cont legal,nu vreau sa am probleme mai ales ca imi doresc sa lucrez ca freelancer in viitor si cred ca o sa am mare nevoie de paypal.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc @aa7670 pentru ca te-ai oferit sa ma ajuti,dar nu reusesc sa fac mai mult de 1k lunar,cel mai mult am facut $640 intr-o singura luna, dar acum cu scoala,cam in jur de 300-400 .

Multumesc tuturor celor care ati raspuns,cred ca am sa astept pana la 18 ani,si sa fac un cont legal,nu vreau sa am probleme mai ales ca imi doresc sa lucrez ca freelancer in viitor si cred ca o sa am mare nevoie de paypal.

Poti sa faci si acum bani si sa-i primesti in PayPal. Fa un cont real pe numele unuia din parinti. Daca cer ceva le poti da si demonstra ca e totul ok. Doar nu trimite restul banilor care-i ai imprastiati pe conturi fake pe acel cont si nu folosi acelasi IP.

Link to comment
Share on other sites

Am primit email de la cei de la Paypal ca pot scoate banii din paypalurile limitate:

 

Your account has been limited for more than 45 days. It will continue to be limited but you now have the ability to withdraw funds.
You'll need to link a bank

It's free to link a bank to PayPal, or you can request a check by mail for a fee.

Am facut un cont de paypal verificat dupa cardul si numele unuia din parinti aici in Romania.Am dat request a check la adresa pe care o avea unul din paypalurile limitate,dar apare asa:

Before you may withdraw funds by check, you must confirm a non-P.O. Box address or become Verified by adding and confirming a bank account. You can confirm your address and request a check immediately by clicking on the Add a Confirmed Address link.

Am 2 paypaluri limitate din USA.Am incercat cu card Payoneer,dar am inteles ca nu mai accepta paypalul asa ceva.Restul le am din Europa.Este posibilitate de a imi adauga cardul parintilor care il am deja la paypal sau o sa am probleme?Si la paypalurile din USA mai e vreo sansa,accepta cumva virtual credit cards?SI de unde sa le iau.Tot la fel,nu prea stiu cum e treaba cu check by mail,poate sa se duca mama sa scoata bani de la banca cu cecul ala?Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Poti face cont de paypal pe numele parintilor linistit, nu vei avea nici o problema cu cei de la PayPal. Problema mai mare este cu bancile din romania, depinde cati bani ai de scos pe an. Daca depaseste 10.000 lei, euro sau dolari, bancile sunt nevoite sa raporteze acest lucru la ANAF. Tu ar trebui sa declari banii si sa platesti impozit pe profit. In rest, spor la treaba.

Link to comment
Share on other sites

Am facut deja asta.Eu intrebam daca am cum sa mai scot banii dupa paypalurile limitate din usa sau europa,au trecu 180 zile si am primit email ca pot sa fac withdraw,dar nu stiu cum.Am dat refund la toate platile de la un paypal de 200$ ca m-am enervat cand l-au limitat daca nu este alta posibilitate sa ii scot,dar refund la tot macar sa nu le ramana lor aveam peste 500$ in conturi limitate.

Link to comment
Share on other sites

Banii de pe conturile alea limitate nu ii mai poti scoate daca sunt facute cu date fictive + ca sunt facute in US si in Europa. I-ati adio de la bani si data viitoare fi mai atent. Utilizeaza contul facut pe numele unui dintre parinti si aia e. In caz de ceva probleme ai sa le dai ce-ti cer (acte, telefon, adresa). Succes in continuare in ceea ce faci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...