Jump to content
theandruala

UVP?!

Recommended Posts

If you have not used the watch / bracelet for a long time without charging it, the battery would have opened the UVP function. In this situation, you need to activate the battery before using. (You can go to the phone repair shop to activate the battery).

Am cautat pe google si este vorba de under voltage protection.Practic, daca bateria nu este folosita o perioada mai lunga de timp intra in acest mod.Cum o pot face sa revina la normal?Inca n-am intrebat la un service gsm.

Link to comment
Share on other sites

Tw64 e un kkt de br??ar?.

Am ?inut-o la înc?rcat ieri vreo 4 ore... Nu se încarc? prin mufa. Am o chestie cu 3 pini, ?i tre sa ii pun sa fac? contact.

Asear? am încercat sa îl pun? înc?rcat la o baterie portabila ?i am realizat ca nu încarc?. Baterie nu îl considera un consumator. Când ajung acas? vreau sa o desfac iar ?i sa conectez eu o baterie care ?tiu ca merge, sa ?tiu m?car dac? e stricata bateria sau dispozitivul în sine.

Azi am conectat-o la o baterie de 4.5V, surprinzator s-a deschis, dar a tinut 5 min si gata.Macar stiu ca ea merge, am incercat s-o tin jumatate de minut la incarcat si a mers, ma rog, a tinut vreo 15 minute.Intrebarea este : Ce rol au cei 3 pini?De ce sunt 3?

http://g04.a.alicdn.com/kf/HTB1fImBJXXXXXcFXVXXq6xXFXXXS/1pcs-New-Replacement-Charger-Cable-For-TW64-Smartband-Bracelet-Support-Drop-Shipping.jpg

Edited by theandruala
Link to comment
Share on other sites

Este posibil sa ai o baterie care e formata din mai multe celule, 2 in cazul tau , si ai 2 pini care reprezinta conexiunile de pozitiv si negativ si al 3-lea pin care este pinul de balansare a bateriilor .Practic cu ajutorul lui incarcatorul incarca bateria in asa fel incat intre cele 2 celule ale bateriei tale sa nu existe o diferenta de tensiune mare(+- 0.1 V).Ajuta la imbunatatirea duratei de viata a bateriei .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...