Jump to content
AlinP25

Site Responsive Fara BootStrap

Recommended Posts

sincer, si eu inainte lucram fara bootstrap, acum m-am indragostit de el, si ma consider masochist daca nu mai folosesc bootstrap. Pur si simplu iti usureaza munca de 100 ori + e compatibil cu diverse versiuni de browser deci nu mai pierd timp sa vad daca merge ok pe mobil/tableta/pc in cine stie ce versiune de browser

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Ma omoara cu numele claselor... mi se pare mai usor sa le fac singur.

Si daca vei folosi tu CSS, nu vei avea clase care te vor omori ? Foloseste Bootstrap sau Semantic UI si obisnuieste-te cu una din ele.

Te vor ajuta considerabil + ca ai documentatie cacalau pe tot internetu'.

Link to comment
Share on other sites

Voi incerca, dar vreau, in acelasi timp, sa invat si cum sa fac un site 100% responsive fara BS.

Pai, trebuie sa inveti media query. si sa incepi sa lucrezi cu procente. + sa intelegi cum merge "float" si display:inline-block; si sa stii CSS.

Intrebarea asta stupida demonstreaza ca nu stii CSS, deci invata.

Link to comment
Share on other sites

Exact cum a zis @Pacalici. Per total, stiu sa fac un site cu BootStrap, cat timp am documentatia alaturi (nu reusesc sa retin toate numele claselor, dar in timp voi trece peste acest impediment). Daca trebuie sa realizez un site responsive 100% manual, pauza, fiindca va iesi un mare nimic.

Link to comment
Share on other sites

nu reusesc sa retin toate numele claselor, dar in timp voi trece peste acest impediment.

eu si acum (dupa 5 ani) stau cu manualul php deschis ca nu tin minte ordinea parametrilor la functii (sau numele exact la o functie) si ma uit sa vad exact inainte sa o folosesc (noroc cu autocorectorul din editor ca imi sugereaza el ce trebuie) ;)

la fel si la bootstrap sau jquery stau cu paginile de documentatie deschise ca sa vad numele claselor si ordinea parametrilor :D

cred ca mai sunt altii in situatia mea care retin greu numele sau ordinea ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...