Jump to content
xm.madyx

Shazam

Recommended Posts

Salutare , caut o melodie de ceva vreme si nu am gasito nici acum, 2 membri au incercat sa ma ajute dar fara rezultat (unul dintre ei a incercat cu shazam dar fara rezultat) , am incercat toate variantele posibile , poate cineva a auzito pe undeva si o stie , am auzito la un radio primitiv , ca altfel nu am cum sa ii zic , radio hostat in pc , in winamp apare doar numele radioului (nu apare numele melodiei) ,am intrat pe pagina streamului si ce surpriza "current song" "History of songs" dezactivate .... asta e linkul

@xm.madyx ,tu esti Cristi Cry ?

ca sa nu fac dublu-post pentru un cuvant , eu sunt :)

Edited by xm.madyx
Link to comment
Share on other sites

Salutare , caut o melodie de ceva vreme si nu am gasito nici acum, 2 membri au incercat sa ma ajute dar fara rezultat (unul dintre ei a incercat cu shazam dar fara rezultat) , am incercat toate variantele posibile , poate cineva a auzito pe undeva si o stie , am auzito la un radio primitiv , ca altfel nu am cum sa ii zic , radio hostat in pc , in winamp apare doar numele radioului (nu apare numele melodiei) ,am intrat pe pagina streamului si ce surpriza "current song" "History of songs" dezactivate .... asta e linkul

ca sa nu fac dublu-post pentru un cuvant , eu sunt :)

Ok.ti-am scris asear? pe google :)am mai încercat cu alte chestii,dar nimic pana acum :(

Edited by ThaiFight
Link to comment
Share on other sites

Ok.ti-am scris asear? pe google :)am mai încercat cu alte chestii,dar nimic pana acum :(

am observat , deci asa ceva nu mi sa intamplat niciodata , am incercat toate posibilitatile , toate programele/siteurile de "detectare" , am scris pe google toate versurile posibile combinate si recombinate , tot nimic , in materie de "hack" nu exista nicio sansa pentru ca serverul este cu totul in pc (shoucast dnas & dns) chiar daca "spargeai" serverul , playlistul il are in pc si pun pariu (si sunt sigur 99%) ca are un mix facut cu melodia aia si numele mixului nu e original (poate sa fi redenumit fisierul). nu stiu ce posibilitati mai sunt ,credca niciunele , totusi mi se pare ciudat ca youtube nu mi`a gasit terta si nici shazam nu a gasito...

Edit : o sa mai incerc o varianta , cand mai prind melodia o sa inregistrez pe toata , poate ca partea care am inregistrato nu o recunoaste + ca nu e negativul in partea aia (nu o recunoaste dupa versuri) , data viitoare o sa inregistrez cu totul si atunci o sa pun aici poate atunci mai vrea cineva sa ma ajute cu shazam si sa vada daca o gaseste.

Edited by xm.madyx
Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu melodia aproape completa , are ceva intreruperi + 20-30 secunde lipsa din ea , nu am fost pregatit , am folosit sound recorder din xp https://soundcloud.com/cristian-cristi-91645280/necunoscut , pot sa jur ca imi pare cunoscuta vocea din melodie.

De ce tot te zbati atata pentru un cacat de piesa ? Mai sunt atatea misto si tu ai ramas la asta care nici nu e asa de stralucita.

Link to comment
Share on other sites

De ce tot te zbati atata pentru un cacat de piesa ? Mai sunt atatea misto si tu ai ramas la asta care nici nu e asa de stralucita.

stiu ca nu e stralucita , credca e si veche , cel putin 2 3 ani , dar am nevoie de negativ , deaia o vreau mai mult , vreau sa il folosesc pentru un intro.

Edit : rog sa se dea t/c , am rezolvat problema.

Edited by xm.madyx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...