Jump to content
dirtycash

LG G2

Recommended Posts

Inca o problema cu care ma confrunt de dimineata la telefonul meu LG G2. Reiau din nou detalile: Fara garantie,cumparat la liber de pe net,stare perfecta,cateva cazaturi nesemnificative care nu au dus la probleme.

De o luna cam asa am intampinat o problema de Software prin care mentionam ca nu functioneaza camera/reboot automat. De atunci am schimbat softu,trebuia sa fac update la lollipop 5 de pe site-ul oficial LG. De atunci il folosesc fara probleme,desi tot si-a dat reboot-uri in ultimele zile. Aseara m-am pus in pat si am zis hai sa inchid telefonul si sa-l las sa se incarce inchis toata noaptea pt o incarcare 100%. Mentionez ca nu prea l-am incarcat eu 100%,ba trebuia sa plec si il scoteam. Ok totu bine si frumos l-am pus la incarcat ca tot omu,m-am trezit si am zis sa-mi verific notificiarile/mail-uri sau cel putin ba frate sa vad cat e ceasu. Ce sa vezi? Apas butonu deblocare , nimic , mort. Incerc sa deschid telu Power button, nimic mort. Nici un semnal nimic. Led-urile nu functioneaza,cand il bag la incarcat nu se dechide. Prin intermediul USB-ului nu merge, incarcare slow de laptop. Am incercat combinatii de butoane ca sa intru in boot recovery si nimic. Nu stiu ce sa fie. Bateria moarta? Sau s-a dus de tot telefonu. Mentionez il am de 2 ani si pot sa zic ca l-am

pastrat bine,iar pe partea de software , normal ca tot omu am instalat aplicatii.

Pe scurt cine nu are chef sa citeasca:

Telefon LG G2 inchis si lasat la incarcat peste noapte. Nu se mai deschide!

Incercare combinatii de Factory Reset / Boot Recovery. Nimic!

Incercare alte USB/Incarcatoare. Nimic!

Incercare incarcare inceata la laptop (conectare la laptop). Nimic!

Nu am incercat sa schimb bateria!

Link to comment
Share on other sites

@LLegoLLaS , Ce sa mai incerc daca e mort? Nu il pot deschide, sa numai vorbim de soft... Nu mi se pare sa se incalzeasca,e la incarcat si nu se incalzeste deloc. Mi-e frica sa nu se fi ars placa sau chiar tot inauntru. Sau cine stie bateria. Cum ar trebui sa miroase daca s-a ars inauntru ceva? Ca sa pun nasu la difuzoare sa vad inainte sa-l deschid

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...