Jump to content
harp_

Teapa cargus .

Recommended Posts

Offtopic: Acelasi admin al respectivului site care nu spune nici macar "Multumesc prostule" cand raportezi o vulnerabilitate in site.

Mi se pare aiurea treaba oricum.

Buna sunt si eu aici ai raportat da ai cerut 5 euro dupa care nici nu ai zis nimic :)

@MARIUSCS

noroc pe tine :)

Nu vreau sa ma cert cu nimeni articolul este scris de mine intradevar.

Edited by tutorialevideo
Link to comment
Share on other sites

Printre moloz de text gasim acest mirific pasaj:

... in fine ce imi trece prin minte este sa editez rapid in paint awb-ul ...

Nu stiu ... sa aiba vre-o legatura cu faptul ca e posibil sa se fi incurcat vreun iphone ? ... chiar nu-mi pot da seama.

PS: Legat de SEO cu "Cepari Targus", crezi ca daca ma apuc eu si scriu aici - tutorialevideo.info scam, tutorialevideo.info pishing, tutorialevideo.info stealer, tutorialevideo.info stole my passwords, tutorialevideo.info scammers, tutorialevideo.info bitcoin scam, tutorialevideo.info bitcoin steal - are vre-un efect ?

Edited by AGSQ
Link to comment
Share on other sites

Cand am citit articolu, initial am crezut ca ai 7-8 ani si abia ai invatat sa scrii. Merita sa scrii articole asa de proaste, incat google sa te urce in rank sau e mai benefic sa scrii ceva omenesc si sa ai cititori reali? Rezultate pe termen scurt vs lung...

Sa nu uitam: tutorialevideo.info tepari, tutorialevideo.info scam, tutorialevideo.info bitcoin scam

Sunt curios daca are vreun efect ... pula mea.

Link to comment
Share on other sites

Printre moloz de text gasim acest mirific pasaj:

Nu stiu ... sa aiba vre-o legatura cu faptul ca e posibil sa se fi incurcat vreun iphone ? ... chiar nu-mi pot da seama.

PS: Legat de SEO cu "Cepari Targus", crezi ca daca ma apuc eu si scriu aici - tutorialevideo.info scam, tutorialevideo.info pishing, tutorialevideo.info stealer, tutorialevideo.info stole my passwords, tutorialevideo.info scammers, tutorialevideo.info bitcoin scam, tutorialevideo.info bitcoin steal - are vre-un efect ?

Man nu stiu ce sa zic, eu cred ca daca scrii pe aici tutorialevideo.info scam sau tutorialevideo info scam este un punct de vedere. Sau chiar si tutorialevideo.info phishing este ceva ce multi prefera. Personal, eu ma gandesc la tutorialevideo.info scammers si cred ca in noaptea asta voi visa despre site-uri cu tutorialevideo.info frauda.

Link to comment
Share on other sites

Man nu stiu ce sa zic, eu cred ca daca scrii pe aici tutorialevideo.info scam sau tutorialevideo info scam este un punct de vedere. Sau chiar si tutorialevideo.info phishing este ceva ce multi prefera. Personal, eu ma gandesc la tutorialevideo.info scammers si cred ca in noaptea asta voi visa despre site-uri cu tutorialevideo.info frauda.

Sa nu se inteleaga gresit: Nu stiu daca intr-adevar tutorialevideo.info scam, tutorialevideo.info bitcoin scam, tutorialevideo.info scammers. Sunt doar niste insiruiri haotice de cuvinte random.

Link to comment
Share on other sites

Plec ma las batut... nu am dat in cap nimanui sa faceti chestia asta cel care imi floodeaza situl poate sa se opreasca ca imi inchid contul aici.

Multumesc.

Stai linistit bre, nu te floodeaza nimeni (iar daca o faceti, incetati va rog).

Eu cel putin, m-am jucat cu tine nitel via keywords. De ce ?

Din articolul tau reiese ca este probabilitate de peste 90% ca problema sa se datoreze prostiei tale de a edita un AWB (bash me daca gresesc, dar se incadreaza la fals in acte, AWB-ul avand valoare juridica).

Cu ce drept iti bagi pula-n firma oamenilor daca stii ca din cauza ta e posibil sa se fi pierdut telu', ei sa n-aiba nici o vina ? Cui crezi ca i-ar conveni sa bage milioane de EUR intr-o companie, ca sa-l futa unu pentru prostia lui ?

Ce faci mai departe, your damn job. Continua cu politia, e cea mai ok cale.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit bre, nu te floodeaza nimeni (iar daca o faceti, incetati va rog).

Eu cel putin, m-am jucat cu tine nitel via keywords. De ce ?

Din articolul tau reiese ca este probabilitate de peste 90% ca problema sa se datoreze prostiei tale de a edita un AWB (bash me daca gresesc, dar se incadreaza la fals in acte, AWB-ul avand valoare juridica).

Cu ce drept iti bagi pula-n firma oamenilor daca stii ca din cauza ta e posibil sa se fi pierdut telu', ei sa n-aiba nici o vina ? Cui crezi ca i-ar conveni sa bage milioane de EUR intr-o companie, ca sa-l futa unu pentru prostia lui ?

Ce faci mai departe, your damn job. Continua cu politia, e cea mai ok cale.

Da ai dreptate insa eu am editat awb-ul pe care l-am predat curierului ala editat el sa uitat la el a zis ca e ok nu imi bat joc de nici o firma dar pentru 2000 de ron am fost purtat si amanat 3 saptamani.

Am facut deja plangere la politie unde am dus acel awb + factura pe telefon pentru ca a fost cumparat de nou de mine.

Link to comment
Share on other sites

Da ai dreptate insa eu am editat awb-ul pe care l-am predat curierului ala editat el sa uitat la el a zis ca e ok nu imi bat joc de nici o firma dar pentru 2000 de ron am fost purtat si amanat 3 saptamani.

Am facut deja plangere la politie unde am dus acel awb + factura pe telefon pentru ca a fost cumparat de nou de mine.

Da, dar vezi ca in inconstienta ta, nu-ti dai seama ca toata jucaria se poate intoarce impotriva ta, Cargus putand sa te dea in judecata pentru publicitate mincinoasa/acuzatii false si sa paseze vina fix pe acel AWB editat.

Gandeste si tu inainte sa faci o prostie de-asta. Cargus e firma marisoara, nu SC Leana si Muraturile SRL.

Link to comment
Share on other sites

Da, dar vezi ca in inconstienta ta, nu-ti dai seama ca toata jucaria se poate intoarce impotriva ta, Cargus putand sa te dea in judecata pentru publicitate mincinoasa/acuzatii false si sa paseze vina fix pe acel AWB editat.

Gandeste si tu inainte sa faci o prostie de-asta. Cargus e firma marisoara, nu SC Leana si Muraturile SRL.

da .. eu nu m-am gandit asa din pacate stiu ca am vandut un obiect si undeva pe drum cu ajutorul celor de la cargus am fost inselat acuma cine e vinovatul sa decida politia.

Eu ce fac raman cu paguba?

Link to comment
Share on other sites

da .. eu nu m-am gandit asa din pacate stiu ca am vandut un obiect si undeva pe drum cu ajutorul celor de la cargus am fost inselat acuma cine e vinovatul sa decida politia.

Eu ce fac raman cu paguba?

Eu unul vad ca motiv plauzibil din partea Cargus: Conflict intre AWB-uri. Ghici din vina cui :))

Link to comment
Share on other sites

Depinde cum privesti problema. Acel AWB modificat si acceptat de curier il poate ajuta intr-un eventual proces.

Bre, nu suntem in America, unde "Redbull nu mi-a dat aripi" iti aduce milioane de dolari.

Link to comment
Share on other sites

Iesi in strada si fa gargara altcumva nu rezolvi nimic. Exemplu concret RCA, urmeaza combustibilul bariulul de petrol ii sub 40 de dolari si sunt sanse sa ajunga la 20. Cand maresti accizele cu o luna inainte sa pice pretul petrolul inseamna ca sti ceva ce alti nu. Pretul corect al benzinei era unde la 4.00 lei acuma daca nu bagau marirea aia de acciza.

Pe cine intereaseaza ca o persoana a luat teapa cand milioane de oameni iau in continuare teapa de la statul roman.

tutorialevideo.info Mugur Isarescu furt de milioane, tutorialevideo.info acciza carburant

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, asa e Cargus, o sa te obisnuiesti :)

Am patit-o si eu de multe ori, vindeam mai multe produse pe saptamana prin Cargus si am fost in exact aceeasi situatie.

Raspunsul? Gaura de fiecare data cand s-a intamplat, poti sa recuperezi maxim de 10 ori transportul (250 RON), eu am mers mai departe cu ei inclusiv in instanta si tot se gasesc clauze prin care sa scape, nu are niciun rost.

Nu mai trimiti cu verificare sau trimiti prin Fan Courier, si aia sunt gunoaie, dar macar la Fan cand mi-au disparut produsele si am amenintat cu OPC-ul, in 2 zile am avut banii restituiti in cont din partea lor :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...