Jump to content
VoRTeX

Un sfat

Recommended Posts

Am postat aici la Off-Topic pentru ca nu tine de domeniul pe care e baza forumul. Am o problema la scoala, defapt nu e o problema. Azi la ora de info, am urcat sus la laborator. Am intrat intr-o clasa si erau 2 foi pe o banca si un pix. Am luat pixsul si am scris pe una "Hai Steaua" ca eu cam asa ma semnez, e o chestie :lol: no offence pentru dinamovisti, bine, ies din clasa, apoi mai intru cu un coleg care ia pixul si il pune in ghiozdan. Ies de tot si intra un coleg de-al meu, si scrie pe o foaie cu pixu` lui "Aia in cur" daca ma intelegeti, da a scris pe romaneste, si apoi a dat vina pe mine ca m-a vazut ca am intrat in clasa. Am un prof de psiho mai batran el, da stiti cum is batranii... comenteaza si daca zice unu ca l-am lovit pe alalalt, asa e, nu mai e nevoie de alte pareri, opinii,etc. Acum revenim la subiect, maine am ora cu el, bineinteles ca ala m-a amenintat ca "ha" sa vezi cu profu` de psiho, eu sunt relaxat stiind ca nu am scris eu, dar totusi ca masura, va intreb, va cer un sfat : ce pot sa-i spun ca sa ii dovedesc ca nu am scris eu. Colegu i-a dat numa foaia cu prostia si cea pe care am scris"Hai Steaua: a aruncat-o. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Odata si odata tot te vei intalni cu el

Oricum ca sa ii dovedesti ca nu ai scris tu ii furi lu ala caietul ca banuiesc ca nu o sa ti-l dea de buna voie, si il iei si pe al tau si te duci la mos si ii spui sa compare scrisul

Alta metoda mai eficienta ar fi ca la prima ora sa il bati pe ala dupa care il ameninti ca il bati si mai mutl dupa ore daca nu recunoaste

Idea e sa-l bati si la inceput ca sa-ti stie de frica

metoda asta functioneaza insa daca poti sa il bati

Si daca e profesor de psihologie poti sa ii bagi si u niste vrajeli de genu

Domn' profesor D-voastra sunteti profesor de psihologie si nu puteti sa va dati seama ca va minte in fata ?

Daca nici asta nu merge inseamna ca faci u ceva gresit

Link to comment
Share on other sites

dute la ora sa clarifici problema

daca nu te duci pici de vinovat(fuga de la locul faptei :)) )

daca esti mai Zmardoi' ca,colegu tau da'i bastarca la ochi sa recunoasca ca el.

daca el e mai Zmardoi' vorbeste cu diriginta sa te inteleaga si explica'i problema.

sau dute la profesor inainte sa intre la ore si spunei adevarul tau,daca vorbesti in particular cu el e mai intelegator,iti spun din experienta.

sau daca nu ai curaj sa faci nici una din astea asculta sfatul lui Codex.

oricum,daca e mai intelegator te iarta

am patit si eu,dar ma inteles diriginta

bafta

sa ne anunti ce s-a intamplat

Edit:

am citit din nou postul tau si reiese ca el mai zmardoi

oricum eu sunt mai taran de fel

daca stiam ca am dreptate,il casapeam bine de tot sa recunoasca si ce n'a

mancat

nu ma iau de ei fara motiv dar la faze d'astea iti sare dracii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...