Jump to content
Guest Nemessis

Si cum se mai face putin seo prin cuvinte cheie

Recommended Posts

Guest Nemessis

In Romania daca apelezi la spamuirea Google iti sare lumea in cap si te raporteaza. Asta inseamna ca iti iei un sut in cur de la Google si iti poate scadea traficul. So... cum sa faci Google sa te indexeze cu anumite cuvinte cheie fara ca cineva sa banuiasca care este manevra?

A observat cineva ca unii asa zisi bloggeri au obiceiul de a posta din cand in cand cuvinte cheie (google search) prin care oamenii ajung pe paginile lor? A observat cineva ca aceste cuvinte cheie sunt de multe ori bolduite? Here is the shit:

Pui una bucata articol cu tente amuzante in care ai ocazia sa folosesti cuvintele cele mai cautate. Sa dam ca exemplu o fraza de genul "Cum sa futi o eleva minora in cur anal". Fraza penibila, bolduita, ce pe Google poate fi interpretata ca un rezultat valid de cautare. Vine un parlit amarat si da search la cuvinte de genul "eleva minora", "futai minore" etc. Sansele ca Google sa returneze pe prima pagina in lista de indexari acel blog sunt uneori maricele. Cand lista "cuvintelor cheie" este mult mai mare si sansele de a avea o pozitie mai buna pe Google creste considerabil.

Tactica este extrem de simpla. Tu postezi acele cuvinte sub forma unui articol amuzant, lumea comenteaza cu zambetul pe buze, seo estem, cuvinte indexate estem, oameni care nu se prind ca de fapt totul e o simpla facatura estem.

Am observat tactica respectiva pe vreo 2 bloguri. Am cautat si eu EXACT acele fraze la scurt timp dupa postarea articolelor respective iar blogurile respective nu erau in lista rezultatelor. Cu siguranta dupa cateva zile le puteai gasi folosind acele cuvinte cheie din simplul motiv ca... au fost fabricate.

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu ca vaca intr-un topic din 2008,dar asta e,imi asum riscul.Ceea ce subliniezi tu in postul tau Nemessis este ideea unui job pe care era sa-l "impusc" acum vreo 3 luni.Ideea principala e SEO(Search Engine Optimizer).Google face foarte multi bani din chestia asta,lafel ca si celelalte mari motoare de cautare ,gen yahoo,altavista,msn,etc.Tot ce conteaza e publicitatea.Sunt foarte putine informatii despre acest lucru pe internet pentru ca motoarele de cautare isi cam rezerva drepturile,dar totusi in mare toti stiu la ce se rezuma un motor de cautare.Chiar o idee geniala si daca nu s-a mai postat pana acum o sa fac un fel de "tutorial" despre SE astea.Intr-adevar cu niste cuvinte cheie poti aparea sus in lista insa sunt si multe alte metode.

Inca odata scuze ca am dezgropat acest topic cu postul meu stupid.

LE:da in fine,e cam tarziu,acum am citit titlul topicului :D,dar daca tot am postat o las asa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...