Jump to content
cmiN

Experienta "locars" ^^

Recommended Posts

lor.PNG

Ieri primisem un mass mail prin care se anunta ca vor veni 2 valuri de premii, unul la ora 7PM si celalalt la ora 12PM EST, unde EST = GMT - 5 = ora noastra - 7, orele fiind 2 AM si 7 PM.

Prima runda o ratasem, fiind plecat. Nu mare lucru a fost postat la premii, insa am sperat ceva mai bun pentru a doua runda de azi (24.11.2009). Mi-am pus alarma din timp de la 6:30 PM imi continuam frumos treaba si mai ma uitam pe net. Suna alarma si usor usor apareau pe net din ce in ce mai multe feluri de subiecte despre premiile care urmau sa se puna scrise de entuziasmati. Pe la 6:50PM dau si eu sa intru frumos pe site, sa mai "supraveghez" ce misca. De unde se incarca in gol. Mai incerc pana pe la 7:10PM si deja spuneau ca e inchis pentru upgrade-uri, se vedea ca deja incepe sa le pice, parca si simteam cum se pregateste lumea sa apuce premiile. Dupa vreo cateva minute, lasand pagina pe autoreload, vad ca merge si dau repede sa ma uit la ce s-a pus ... nimic nou niste filme si skin-uri ramase din primul val. Mai trece timpul ma mai uit si vad ca au aparut chestii noi, premii de cate 2 din fiecare tip si culoare, vad ca au toate scris "reedem now" cu verde, gata pac cu 285 PTZ care le am m-am inghesuit direct in iPod Shuffle 4GB verde, apoi albastru, apoi gri si roz ca am vazut ca se incarcau foarte greu, toate produsele, nu numai astea. Nu am mai rezistat si am deschis chrome, opera, firefox si internet explorer si dai la buleu cu cate 5 taburi deschise pe fiecare browser. Din fiecare cautam orice sa se incarce cat mai repede, aveam deschise 2 cate 2 shuffle-uri si dai acolo la click redeem si check pana cand sa imi accepte. Site-ul merge foarte greu, se bloca, dadea errori si mesaje ciudate, intr-un final iar daduse mesajul in care zicea ca e offline, dupa cateva minute nu se mai vedeau culorile nu se mai incarca cum trebuie tema, erau toate anapoda, abia se misca, apoi din nou isi revenise. Nu puteam sa-mi imaginez decat un razboi intre indieni si talibani unde toti aleargau si loveau cu ce apucau :), fiind valul de utilizatori vs. valul de premii. Parca si ii auzeam pe toti din intreaga lume cum se chinuie sa apuce ceva, dau click pe tot ce prind mai de valoare sau cu raport mai bun calitate pret, aveam senzatia ca aud imbranceala, zecile de request-uri catre site, iar asta incerca sa faca fata. M-am enervat si nu am mai asteptat sa se incarce pe rand am dat la tot ce am prins de la iPod Shuffle, am zis in minte un "This is SPARTA!" si am inceput sa completez tot si sa dau REDEEM! chit ca iPod-ul era roz sau verde. In timpul asta parca si auzeam ceva de genul "Ioane .. s-o dat drumu la pizdoane pe locars!", iar pe aia din staff "Bhaaa fugiti cat mai puteti ... au venit romaniii bhaa ! Inchideti server-ele spargeti tot, anulati premii, banati codul si tara Romania, scoateti priza" si imi imaginam cum in razboiul ala cu indieni si talibani sunt coplesiti cu totii de romani care sar unii peste altii. Din nou site-ul era inabusit, abia se mai tara si intr-un final ... a picat de tot cu clasicul mesaj de offline. Am primit 4 mail-uri ca in poza de mai sus: 1 roz si 3 gri, nu stiu daca se va alege unul din ele si imi va fi trimis, sau daca nu-mi va fi trimis nimic si nici din PTZ nu mi se va lua, sau daca pur si simplu voi fi banat sau ars ceva pentru un fel de spam.

Site-ul inca este picat, pana sa pice de tot nu am vazut sa mi se fi luat cele 200 PTZ, iar vrajeala nu e pentru ca joi ma duc sa-mi ridic tricoul de la posta :). Am scris toata asta pentru ceea ce am trait cand am vazut tot ce se intampla pe net si pe site :))) si mai ales in cazul meu :).

P.S.: Nu ma intereseaza ca nu am cenzurat datele personale, dar putin imi pasa cu cine ma trezesc la poarta =] sau imi foloseste numele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...