Jump to content
Shark3n

Salutare tuturor

Recommended Posts

Salut,

17 ani, experienta html, css, flash si photoshop (am fost designer pe cateva forumuri)....

Imi place mult partea de design dar vreau sa invat mai mult programare acum.

Am inceput sa invat dintr-o carte php dar pana la urma m-am lasat deoarece am crezut ca nu ma v-a ajuta foarte mult pe viitor si in plus trebuia sa stiu foarte bine MySql.

Daca poate cineva sa-mi ofere vreun sfat cu ce ar trebui sa invat in continuare legat de programare.

Contul este facut de mult timp dar m-am gandit ca daca tot este vacanta sa ma apuc sa invat un limbaj de programare.(eu ma gandeam la c++)

Felicitari pentru comunitate !!

Edited by Shark3n
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, Shark3n.

Legat de programare ?i ce s? înve?i mai departe, pari destul de confuz. Ce vrei s? te faci când o s? fii mare? Î?i place mai mult Windows-ul sau GNU/Linux-ul (*)? Te atrage mai mult web development-ul sau... altceva?

În func?ie de cum r?spunzi, o s?-?i recomand limbajul X sau Y.

(*) preferin?a pentru un anumit sistem de operare conteaz? la alegerea unui limbaj de programare.

Link to comment
Share on other sites

Atunci las?-l pe C++ deoparte ?i bag? mare PHP + *SQL (?i ceva Javascript, dac? spui c? e?ti designer ).

?i pentru c? este de c?cat s? înve?i principiile program?rii în PHP, î?i sugerez s? arunci un ochi pe "Practical Programming: An Introduction to Computer Science Using Python".


http://rapidshare.com/files/261242948/PracProgram.rar

Spor.

Edited by wvw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...