Jump to content
go_sword

Interviu cu autorul noului SpyEye

Recommended Posts

-Ce sa-nteleg ? Mai baieti, voi ati vazut prea multe filme

d-alea cu...Hai, terminati cu prostiile, da ? Apucati-va

de munca ! Apucati-va ma de munca...Daca stati degeaba

incepeti sa inventati idei.

Daca tu asa crezi ca-s filme...nu stii nimic :P

Ideile pur si simplu vin, nu se inventeaza...

Link to comment
Share on other sites

:)) ai inteles gresit, :D

ideea era urmatoare ("Milionari De Weekend"):

poate azi te plimbi intr-un bmw

poate maine te plimbi dintr-un colt in altul intr-o camera 5x4m la puscarie

Daca te ocupati cu asa ceva nu trebuie sa vii sa postezi pe un forum :) tine-o pentru tine ;)

Link to comment
Share on other sites

:)) ai inteles gresit, :D

ideea era urmatoare ("Milionari De Weekend"):

poate azi te plimbi intr-un bmw

poate maine te plimbi dintr-un colt in altul intr-o camera 5x4m la puscarie

Daca te ocupati cu asa ceva nu trebuie sa vii sa postezi pe un forum :) tine-o pentru tine ;)

De ce zici asta ?

Am vazut pe un forum ca cica ala care o facut Zeus ala, tot de vreo mie de $ cica l-a luat FBI-ul si i-a dat puscarie. E adevarat ???

Daca da, de ce sa fii inchis daca faci asa un program ? Doar sunt o droaie care codeaza programe asemanatoare si nu am auzit pe niciunu sa pateasca ceva...

Nu ai voie sa codeze programe de astea sau care-i faza ca nu inteleg ?

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca l-au arestat sau nu, sincer ma intereseaza de 1000 de ori liniile de cod, modul cum a rezolvat problemele,in care a reusit sa pacaleasca, sa ocoleasca, decat persoana in sine.

Da poate ca sunt destui care folosesc programe asemanatoare dar care stau ascunsi "ca ii vaneaza fetele" :)) nu dau anunt pe net ca am un program de vanzare si in ce scopuri..

Odata ce il folosesti in scopuri criminale mi se pare normal sa nu fie legal.

:)) ba da poti sa faci un program ca ala dar doar ca "proof of concept"

Link to comment
Share on other sites

:)) ai inteles gresit, :D

ideea era urmatoare ("Milionari De Weekend"):

poate azi te plimbi intr-un bmw

poate maine te plimbi dintr-un colt in altul intr-o camera 5x4m la puscarie

Daca te ocupati cu asa ceva nu trebuie sa vii sa postezi pe un forum :) tine-o pentru tine ;)

N-a zis nimeni ca face asa ceva...doar ca toolul e interesant :)

L-am luat oricum fara bani, o fi tare pe Win coderul dar pe Linux lasa de dorit...l-am gaurit :)

Link to comment
Share on other sites

pana la urma voi ce vreti sa faceti cu un astfel de program ?

se merita sa dai 1000 de euro sau 500 de euro pe un astfel de program ???

Acum concret, daca dai acesti bani, ce ai putea sa faci cu el ? Conturi de carti de credit nu poti sa iei cu el ca una doua infunzi puscaria...altceva ? conturi de yahoo/msn ? dar se merita atatia bani numai ca sa afli parola unui oarecare loozer de pe net ?

Voi ce parere aveti ? Eu sincer va zic ca ptr. a-mi cumpara asa ceva ar trebui sa strang bani ceva timp...

Link to comment
Share on other sites

... Conturi de carti de credit nu poti sa iei cu el ca una doua infunzi puscaria...

wrong...

poti lua si...altele..:) nu numai cc

nu stiu daca ai citit pdf-ul..autorul spunea ca si-a planuit sa castige 50 milioane $.din ce crezi ca ar putea scoate atat ? din conturi yahoo sau drq stie ce alte rahaturi ?

Link to comment
Share on other sites

wrong...

poti lua si...altele..:) nu numai cc

nu stiu daca ai citit pdf-ul..autorul spunea ca si-a planuit sa castige 50 milioane $.din ce crezi ca ar putea scoate atat ? din conturi yahoo sau drq stie ce alte rahaturi ?

1.Am citit pana la urma acel pdf. Ce altceav mai poti lua in afara de cc

conturi yahoo sau drq stie ce alte rahaturi
si ca tot nu m-am lamurit ?

2.

nu stiu daca ai citit pdf-ul..autorul spunea ca si-a planuit sa castige 50 milioane $.din ce crezi ca ar putea scoate atat ? din conturi yahoo sau drq stie ce alte rahaturi ?
si cc !

Ce altceva ? Cum si-a propus ala sa faca 50 milioane ???...A , DA ! Din vanzarea a cat mai multor copii ale acelui program unora care nu au ceva mai bun de facut cu banii... Nu e asa ?

Link to comment
Share on other sites

1.Am citit pana la urma acel pdf. Ce altceav mai poti lua in afara de cc si ca tot nu m-am lamurit ?

2. si cc !

Ce altceva ? Cum si-a propus ala sa faca 50 milioane ???...A , DA ! Din vanzarea a cat mai multor copii ale acelui program unora care nu au ceva mai bun de facut cu banii... Nu e asa ?

1) mai poti lua de la conturi de admin la cine stie ce siteuri(de ex un shop,=>cc) sau ftp'uri smtp...root..sii cel mai important,pentru ca nu degeaba ii zice banking trojan,logine de banci.

2)nu prin vanzare.50.000.000 / 1000 = 50k ...crezi ca ii cumpara 50 de mii de persoane programu ? am zis mai sus ce poti lua,de acolo => $$$

sper ca te-am lamurit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...