Jump to content
phreak

Metode de supravietuit cu minim efort.

Recommended Posts

Ok, foarte tare dar daca eu nu am cunostintele necesare .. cum vrei sa ma angajez acolo? :) Sincer daca aveam cunostintele alea ma pisam pe el de liceu si ma angajam, dar asa asta e.

Ciudat , deoarece multi î?i dau demisia pt ca în acest domeniu se lucreaz? pana la ultimul cent

Pt banii pe care ii iei , depui mult efort , lucrezi mult ?i î?i pl?te?ti taxele la stat

A lucra în domeniul IT nu este chiar asa de u?or cum multi cred

E?ti un robot , o ma?in? , un computer

Regula este una serviciul trebuie sa fie disponibil non stop iar tu trebuie sa garantezi ca asa este

Multi din voi deschid pagina de la google ?i merge , dar în spatele acelei pagini lucreaz? zi ?i noapte non stop o echipa de oameni care men?in serverele up , rezolva multe probleme f?cute de c?tre unii din voi care fac anumite atacuri informatice f?r? nici un sens

Combat zilnic probleme de DDOS ,DNS,TCP/IP, ?i diverse alte probleme

Din cate ?tiu eu un atac informatic se face cu un scop , unii fac deface ?i merita sa fac? , al?ii o fac doar din pl?cerea de a face ?i aleg target-urile cazual :

"E vulnerabil , atunci il atacam pt ca avem la dispozi?ie tool pt a face asa ceva "

A face un SQL Injection ?i a modifica sursa ca sa nu fie vulnerabila sunt 2 lucruri diverse

Multi se pot defini Suicide Hackers

E u?or sa ataci un server la 12 noaptea ?i sa mergi sa dormi

Ei nu to?i dorm noaptea ?i lucreaz? mult ca sa men?in? un server UP pt a fi disponibil oric?rei persoane vrea sa intre intro pagina web

Eu men?in serverul up iar ni?te pusti prost crescu?i care habar nu au sa configureze un server vin sa îmi fac? brute-force ftp sau ssh pt ca au g?sit un script pe internet

Ca sa-i opre?ti ce faci ?

Simplu : le instalezi un honeypot unde ii la?i sa se joace cu scripturile ?i exploit-urile lor ?i ii urm?re?ti ce fac

Ei se bucura ca au un root dar de fapt se joaca intro gradina zoologica

Vorbesc de un honeypot cu cîteva sute sau mii de servere , in acest mod po?i sa urm?re?ti cum se joaca copiii si ce metode folosesc

Asadar unul poate zice ca are acces la 100 de servere care defapt e intrun honeypot

Nu nimeni nu trimite gaborii acas? de ce sa o fac? ?, Lasa ?oarecii sa se joace , acest lucru este important deoarece asa po?i sa vezi ce e în capul lor

Link to comment
Share on other sites

Domnule Krisler12, mentalitatea dumneavoastra si modul de gandire lasa de dorit. Pe viitor iti sugerez sa iei o atitudine mai darza de geto-dac autentic, fiindca nu e cum spui tu, crede-ma, banul poate face diferenta in ANUMITE cazuri, doar in anumite, cat despre femei in general, personal cunosc, cateva care se pisa pe tine si pe banii tai, simplu. Si nu, nu din auzite, ci din vazute am scris despre ce se mai intampla in ziua de azi in 'black hat-ul' de la 'coltul cartierului'. Dupa cum scrii si ce intrebari pui, mai ai de invatat, ori faci 'harta' dupa modul de gandire al fiecaruia.

Link to comment
Share on other sites

1. Muncesti

2. Strangi bani

3. Ai strans 2k euro sa presupunem

4. Iti iei laptop (se duc 1000 de euro ramai cu 1000)

5. Iti iei accesoriile pentru el, usb stick etc.

6. Incepi black hating-ul.

7. Happy life?

Asta sa zicem daca vrei o cale de a te imbogatii rapid PRESUPUNAND ca DEJA ai anumite cunostinte, in caz ca nu, dureaza pana inveti etc.

Repet, toate astea fiind spuse din punctul meu de vedere, nu stiu cum ar proceda altcineva. Iar cand ma refer la black hat, ma refer la nivel inalt, nu ce sunt eu, sau gigi de la blocul 2, ci la programare in C (sa zicem), cunostinte foarte foarte bune in networking si asa mai departe, de se cruceste si Iisus.

De ce ai nevoie neaparata de laptop ? Ce are desktopul de iti trebuie sa mai bagi bani si in laptop ? Intreb ca vad ca mai multi tot ii trageti cu laptopul...

Un exemplu este the_uT (the unix terrorist) pe care l-a specificat si wvw intr-un post.

Ceva in genul.

O chestie: daca, sa zicem, cineva ar face un program asa cum e Zeus dar nu l-ar folosi niciodata ci doar l-ar vinde urmand a fi folosit de cei care il cumpara, va avea probleme cu politia cel care a facut un astfel de program ??? Daca da, de ce ?

Hm, cam este. Un exemplu foarte bun sunt niste idioti care nu stiu nici ce este "ls" in Linux, dar ei fac 1 mie si jumatate de euro pe saptamana?! Si nici nu stiu daca pot numii black hating ce faci ei, lul xD. Trebuie doar sa urmaresti tehnologia ce produce bani, in ziua de azi sunt multe, apoi trebuie sa stii sa o exploatezi in favoarea ta, sa-ti genereze cash, ce a fost la inceput de s-a rupt? Au fost cartile de credit, apoi? Licitatii, cecuri, scrisori gen "donati ca moare vaca". Si astea de cand? De foarte mult timp, mai nou s-a intrat in phreaking, dar este un domeniu foarte bine tinut in "umbra" si nu multi se pricep foarte bine, precum "spartul" parolelor de mess. Deci unde se fac bani, circula bani, poate fi o posibila sursa de... "venit".

Vorbesti despre legende de prin auzite sau ai si exemple concrete ?

Domnule Krisler12, mentalitatea dumneavoastra si modul de gandire lasa de dorit.

De ce zici ca lasa de dorit ? La ce anume te referi, ca sa iti pot da si eu replica la ceea ce spui ? Argumente ?

Pe viitor iti sugerez sa iei o atitudine mai darza de geto-dac autentic, fiindca nu e cum spui tu, crede-ma, banul poate face diferenta in ANUMITE cazuri, doar in anumite,[..].

La ce anume te referi ? Ce cazuri am dat eu ca exemplu care nu ti se par adevarate ? Vrei sa spui ca lumea nu este condusa de cei cu bani ??? Nu prea cred asta...

Tot subliniezi "ANUMITE", unde anume ti se pare ca am generalizat si situatia ar sta exact pe dos ?

cat despre femei in general, personal cunosc, cateva care se pisa pe tine si pe banii tai, simplu. Si nu, nu din auzite, ci din vazute am scris despre ce se mai intampla in ziua de azi in 'black hat-ul' de la 'coltul cartierului'.

1.Nu prea inteleg faza cu <'black hat-ul' de la cotlul cartierului> ... ma gandesc ca o fi vreo ironie dar nu ma prind care ar fi reprezentarea reala a acestui "black hat".

2.Sa iti zic cum sta treaba cu femeile.

TOATE umbla numai dupa tipi cu bani, nu am vazut UNA, UNA SINGURA in viata mea care sa nu umble dupa tipi cu bani. Ce-i drept poate nu dupa mai multi dar dupa unu pe care l-a "ochit" ea tot umbla. Bine, poate nu umbla ca s-o fi pricopsit cu vreun parlit dar de visat tot viseaza si la un moment dat cu cea mai mica ocazie va scapa de ala falit si va face rocada. Trebuie doar sa astepti.

Daca ai bani femeia are orgasm de cum intri pe usa, una doua iti sare in gat si te strange in brate si iti vorbeste frumos si iti da prajituri si frisca cu capsuni.

Daca nu ai bani poti sa ai o scula de 50 cm ca tot de geaba, incepe sa caste si te intreaba daca ai terminat ca ei deja ii este somn si, mai mult, chiar s-a plictisit, iar cand intri pe usa iti zice sa nu calci, in 'mnezeii ma-tii pe covor cu papucii de afara ca ea de abia a facut curat si nu are chef sa stea numai in urma ta, cat despre mancare o sa iti zica ceva de ganu': ai mancat , nu ? , atunci pune si mie ca si mie mi-e foame, nu ? , nici mie nu mi-e foame"; si daca comentezi te va lua cu rahaturi gen egalitatea femeii si alte alea.

Normal ca in cazul in care o tipa vrea sa il agate pe unu care are bani (nici o aluzie !) nu o sa se dea pe fata ca fiind materialista ci din contra ii va spune ca banii ii produc greata si ca nu ii suporta etc. va baga toate lectiile pe care le-a invatat ea la orele de religie in clasele I-IV. Asta este o tehnica de pacaleala bine cunoscuta: sa ii arati adevarul pacalitului ca poate astfel nu il va crede.

Mai exact, tot asa si penibilii aia doi care se mai dadeau la TV (mosneagu' si cu aia de 18 ani, nu le mai dau numele) , erau intr-un episod (nu urmaresc !) si ea ii zice lui "ia uite draga ce zice cutare, cica mie nu imi place de tine si nu te iubesc ca este imposibil asa ecav etc." la care el zice "pai cum naiba draga sa nu iti placa de mine si sa nu ma iubesti ?! dar atunci de ce crede ea ca mai suntem impreuna" , la care ea ii da replica "ei draga tu nu stii ce zice toata lumea? cica eu ma uit la tine ptr. banii tai nu ptr dragoste". Asta este un exemplu in care "atacatorul" ii prezinta "victimei" adevarul in fata iar aceasta pur si simplu il va ocoli. (Exact ce spuneam.) Tot asa si alea care nu sunt materialiste.

Ti-am prezentat o situatie in care barbatul are banii iar femeia trebuie sa-l "gabjeasca".

Hai sa iti zic si ce se intampla in cazul in care situatia este exact pe dos, adica el e falitul iar ea e cea cu malaiu'.

In aceasta situatie totul este foarte simplu:

-in cazul in care ea arata bine => divort => motivul divortului (ca cica asa se cere in actele oficiale): Nepotrivire de caracter !.

-in cazul in care ea este o nasoala atunci va incepe sa il frece pe el la melodie. Am un caz concret de acest gen la mine in bloc. Ea: 100-150Kg, nasoala. El: 75-80Kg, tanar (si ea este tanara), frumos, aratos, fara burta, la costum etc. (tot tacamul).

Probabil ca la inceput ea a fost si arata altfel dar dupa ce i-a facut doi copii(de care se ocupa doar el) situatia s-a schimbat, si la fizic si la pshihic, in sensul ca incepe sa ii vorbeasca urat, sa faca scandal, unii au zis ca a vazut-o luand-ul chiar si la bataie.

Tot mai crezi ca banul nu conteaza si nu ne influenteaza viata de relatie in nici un fel ? Ma indoiesc...

Ceea ce ti-am prezentat este pura realitate si nimic altceva. Nu sunt cazuri inventate sau mai stiu eu cum.

Dupa cum scrii si ce intrebari pui, mai ai de invatat, ori faci 'harta' dupa modul de gandire al fiecaruia.

1. Cum anume scriu ?

2. Ce intrebari pun ?

3.Ce sa fac sau de ce sa fac o astfel de harta ?

Asta si atat am avut de zis, nu te-am jignit in nici un fel. Doar ne expunem fiecare parerile.

btw, din cate imi amintesc s-a facut deja un topic pe rst referitor la femei si la bani. Nu erau prea multi care sa zica altfel decat mine.

Link to comment
Share on other sites

krisler, daca-mi aduc aminte bine pe hackpedia ziceai ca ai sub 14-15 ani, de unde stii tu ca orgasmul femeii e direct proportional cu valoarea contului bancar la varsta asta? Ai trecut prin amandoua? Adica si printr-o faza cand erai falit si se plictisea femeia si o faza cand aveai 5 gallardo in garaj iar femeia era in al 11-lea cer?

Link to comment
Share on other sites

Ai vazut si tu un caz in bloc si ai generalizat la tot universul , la asta se referea flubber cand zicea ca inca nu ti-ai format cine stie ce mentalitate.

Nu zic ca nu stiu, multe fete de 11-12 ani deja au experimentat prin toate gaurile , dar NU poti sa vii sa zici tu la toata lumea cum "este cu adevarat in viata" cand tu n-ai nici un fel de experienta. Nemesis a zis ca a gasit o muiere care nu tanjeste dupa bani, prin acelasi mod de gandire al tau pot sa generalizez si sa zic ca toate femeile nu tanjesc dupa bani?

Raspunsul e : "nu". NU sunt toate la fel, NU vor toate acelasi lucru, NU mai generaliza aiurea cand n-ai destula experienta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Krisler gresesti foarte mult la faza cu relatiile si cu femeile. Conteaza foarte mult caracterul barbatului. Poti face si o tarfa sa devina calugarita atata timp cat stii cum sa iti impui parerile. Nu am avut parte de nici o femeie care sa stea cu mine pentru bani (mai ales ca nu am fost niciodata plin de bani), nu sunt o frumusete de barbat, dar pot spune ca toate m-au iubit si au plans dupa mine si nici una nu m-a inselat. Au fost si urate si frumoase si plinute si slabanoage, cred ca am avut relatii cu majoritatea categoriilor de femei. Nu te lua dupa exemplele din jur ca sa iti cladesti relatiile prin prisma a ceea ce le-a lipsit altora. Ia-te dupa acele exemple ca sa stii cum sa iti tii femeia langa tine si ca sa stii cum sa previi clipele ei de tarfenie. Cu sau fara bani lucrurile merg exact la fel. Si cu bani in buzunar te face femeia muci daca nu stii cum sa o faci dependenta de prezenta ta ;).

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

1. Prin caracter puternic si inteligenta. La fel ca in orice alt domeniu. Deasemeni conteaza sa se simta iubite, intelese si protejate. Prin forta fizica... nu sunt genul.

2. Trebuie sa le previi. Citeste semnatura mea pentru ca explica perfect intreaga "schema". Daca o lasi de capul ei cu siguranta o va comite intr-un fel sau altul si vei sta sa cauti toata viata o femeie cuminte de la mama natura. Nu vei gasi. Crede-ma. Indiferent daca e urata sau frumoasa ii vor aparea de-a lungul timpului foarte multe tentatii. Femeile vad doar inainte, nu si in stanga sau dreapta. Un barbat se gandeste de 2 ori inainte de a face o chestie importanta in schimb ele se lasa duse de val si de vorbe sau gesturi frumoase. Ce ma face sa zic ca nu va calca stramb in lipsa mea? Dupa ce petreci o gramada de timp cu ea si va intelege cum gandesti si mai ales va fi de acord cu felul in care gandesti atunci nu va mai trebui sa iti faci griji pentru ca va veti completa unul pe celalalt. Ii vei impune niste reguli pe care vei fi nevoit sa le respecti si tu macar de ochii ei. O relatie este ca o afacere.

3. Secretul e sa le cunosti. Nu e o materie care se invata prin teorie ci prin practica. Sunt de 15 ani cu o femeie si locuiesc cu ea din 2001 sau 2002. In timpul asta am mai avut relatii de lunga durata. In urma cu vreo 3 ani am avut in acelasi timp si 4 femei cu care ma vedeam aproape zilnic si facusem in asa fel incat fiecare sa stie ca mai exista alta sau altele in viata mea. Nu e o lauda sau o mare smecherie, asa s-a nimerit sa fie. Mi-a mers schema pana la capat.

Pe la varsta de 12-13 ani stateam toata ziua la unchiuletul meu drag in bar cu femei de produs cu care vorbeam vrute si nevrute si ma invatau ce si cum. In ultimii 8 sau 9 ani am lucrat numai in studiouri de videochat si am avut in jurul meu sute de femei pe care le ascultam ce zic, cum gandesc si in ce fel isi fraiereau partenerii. Am discutat cu ele, am pus intrebarile care trebuiau puse pentru a ma lamuri si am ajuns sa le cunosc foarte bine. Am vazut cum fete normale si cuminti se transformau in tarfe si am aflat de ce. Asa le inveti punctele slabe si le deosebesti pe cele care merita atentia ta, de lepadaturi. Au fost in jurul meu multe femei frumoase de care efectiv mi-era scarba si femei "urate" care ma fascinau prin modul lor de a gandi. Partea proasta e ca stand printre atatea am prins o mare scarba de femei in general si acum sunt foarte atent la ce poama ma dau.

Frumusetea e relativa si difera de la o societate la alta. Nu ai nevoie de un manechin care te trage in jos pentru ca iti sta gandul la ce face in lipsa ta din cauza ca nu ti-a dat nici o dovada ca poti avea incredere in ea. Ai nevoie de o femeie care sa te completeze, sa te ajute sa te maturizezi psihic si sa iti fie cel mai de nadejde sprijin atunci cand ai nevoie de suportul cuiva. Daca e si frumoasa, spaga ta. La mine regula numarul 1 e sa nu am relatii just for fuck. Se mai intampla dar prefer sa le evit pentru ca in afara de a da o muie nu invat nimic din treaba asta. Ai sa mai cresti si atunci poate vei intelege din proprie experienta cum sta treaba.

Link to comment
Share on other sites

A. De ce ai nevoie neaparata de laptop ? Ce are desktopul de iti trebuie sa mai bagi bani si in laptop ? Intreb ca vad ca mai multi tot ii trageti cu laptopul...

B. O chestie: daca, sa zicem, cineva ar face un program asa cum e Zeus dar nu l-ar folosi niciodata ci doar l-ar vinde urmand a fi folosit de cei care il cumpara, va avea probleme cu politia cel care a facut un astfel de program ??? Daca da, de ce ?

C. Vorbesti despre legende de prin auzite sau ai si exemple concrete ?

D. De ce zici ca lasa de dorit ? La ce anume te referi, ca sa iti pot da si eu replica la ceea ce spui ? Argumente ?

A. Ca sa nu te cari cu cablul de alimentare, un monitor si o unitate, tastatura dupa tine cand colinzi din Wi-Fi-uri in Wi-Fi-uri ca o albina din floare-n floare ce-si culege polenul? Think boy! Avantajele, care sunt avantajele? Wireless! Si mai spune-o odata! WIRELESS, sa ii pupam picioarele aluia care a descoperit si inventat undele radio.

B. Are probleme fiindca este ilegal de a distribuii programe (eventual in schimbul unei sume) ce permite din partea autorului sa faca daune/pagube pe Internet, ai sa vezi la foarte multe ca sunt scoase sub o anumita licenta si scrie clar in ToU (Terms of Use) ca se poate folosii DOAR PE INTRANET (retea) cu autorizatii din partea ISP-ului, sysadmin-ului s.a.m.d. si/sau eventual localhost.

C. Nu vorbesc din legende, am sub nasul meu cazurile acestea si as avea de povestit 3 ani fara oprire, doar ca unele chestii nu se scriu pe forum-uri.

D. A spus Nemessis tot ce era de spus, cand ai sa cresti ai sa iti dai seama de anumite lucruri, poate te vor lovii dintr-odata, poate in timp si treptat, asa cum mi s-a spus si mie si nu intelegeam la vremea aceea 'te vei face tu mare si vei intelege'. Problema e ca, acum am inteles prea mult decat voiam, dar nici sa stai in 'umbra' nu e bine, ce vremuri cand eram copil, ce ani de liceu?! LA CACAT CU EI! Atunci cand esti copil si esti sub protectie maxima, esti bastan, imi fi dorit doar sa ma puna cineva pe drumul bun in calculatoare, nu sa fi rupt jocurile zi de zi (nici chiar) la salile de net.

Link to comment
Share on other sites

Flubber, la partea cu wifi, poti spune TESLA FTW!!!!!! ;)

Intocmai, desi "Nicolae" Tesla a descoperit "bomba atomica" in special acea reactie (fisiunea nucleara daca nu ma insel, conform wikipedia), toata lumea trage dupa Einstein, cand defapt ala i-a furat ideile, foarte foarte trist.

TESLA FTW!

Uimitor la cat de mult s-a avansat si asta datorita unei singure minti ce a dat startul. Aproape.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...