Jump to content
duranhosting

Achizitionare sistem de supraveghere

Recommended Posts

Mi-am luat de cateva zile un sistem de supraveghere :X de la Sentient care include

• 250GB 4 Channel Network DVR with DVD-RW

• 4 x Night Vision Weatherproof cameras

• USB Mouse

• Software CD

• Power adaptor

• 5 in 1 power spitter cable

• 4 x BNC extension cord (12 meter each)

• Instruction Manual

+un monitor comandat separat

In fine,gasiti aici despre ce este vorba .

Totusi am deschis acest topic pentru ca vreau sa aflu ceva pareri de la cei care au asa ceva sau de la cei ce se pricep in domeniu.Am vazut ca se poate conecta intreaga jucarie la internet si pot vedea de oriunde ce se petrece pe camerele respective din jurul casei.Dar sunt nelamurit cu un lucru...credeti ca se poate ca cineva sa se conecteze la retea si sa imi dezactiveze camerele,sau sa distruga ceva? :-/

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat de cateva zile un sistem de supraveghere :X de la Sentient care include

• 250GB 4 Channel Network DVR with DVD-RW

• 4 x Night Vision Weatherproof cameras

• USB Mouse

• Software CD

• Power adaptor

• 5 in 1 power spitter cable

• 4 x BNC extension cord (12 meter each)

• Instruction Manual

+un monitor comandat separat

In fine,gasiti aici despre ce este vorba .

Totusi am deschis acest topic pentru ca vreau sa aflu ceva pareri de la cei care au asa ceva sau de la cei ce se pricep in domeniu.Am vazut ca se poate conecta intreaga jucarie la internet si pot vedea de oriunde ce se petrece pe camerele respective din jurul casei.Dar sunt nelamurit cu un lucru...credeti ca se poate ca cineva sa se conecteze la retea si sa imi dezactiveze camerele,sau sa distruga ceva? :-/

Am lucrat eu la un departament de securitate...monitorizam video toate salile de jocuri million din romania...foloseam tot dvr...pe pc ul in care ai conectat toate camerele de supraveghere ai serverul...nimeni altcineva nu iti poate schimba ceva din retea atat timp cat ai un user si o parola pe care nu le divulgi...de altfel si din fata calculatorului ii e imposibil cuiva sa iti modifice ceva daca ai parola pusa!

Edited by egoistdream
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...