Jump to content
sennyor

Header [GAMES] By SeNnYoR

Recommended Posts

E fain, dar (parerea mea):

- fontul grungy nu prea se potriveste in tema respectiva, futura ar merge de minune

- gradientul de alb transparent si negru de peste games, coboaral putin mai jos, acum nu e chiar la mijloc, si daca e, iluzia optica e altfel

- chiar pe linia gradientului, trage o linie alba in capetele careia pui doua jumatati de elipsa, mici si intinse care bat spre exterior, la care pe urma le dai un motion blur in directia 180 si 0 grade, blend mode overlay si opacitate 30-40% sa creezi un efect de viteza in fata pentru GAMES

- tipul din spate cu sabia, blurul ii da efect de out of focus, dar pe centru e focalizat, da i si lui cu totul out of focus, Kratos sa fie focusul in partea respectiva.

- pentru un site mi se pare destul de incarcat headerul, fie el si pt jocuri, in ipostaza de fata ai putea sa mergi pe un meniu care 'imbratiseaza' pe stanga si pe dreapta textul games, pe motif ul folosit in jocul in care e tipul din stanga, deci imi zboara de pe limba .... dark ceva ... e facut de ea games si pana mea, cand zic pe tema din acel joc, adica sa folosesti idea de la UI ul playerului din joc, putin in perspectiva.

My 2 cents

Edited by rampart
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...