Jump to content
Flubber

Cum sa facem conturi filelist? Prin leech!

Recommended Posts

Prezint cazul de astazi (recent, acum 15 minute) al unui leech vestit pe forum, aparent se stia de el, pe mine ma amuza la ce `tactici' apeleaza leecheri de ?eapa asta.

Ma refer la un membru foarte simpatic inregistrat in anul 2010, este vorba de Greywords.

De ce am stat sa fac un nou thread va intrebati? Cand deja se stie despre leecheri ce frecventeaza acest forum! Motivul este pentru ca, pana acum mi-am imaginat si am vazut anumiti leecheri, dar in acest caz, m-a bufnit rasul.

Se incadreaza la categoria 'fii naiv si ai sa regreti dupa'. Fiindca s-au redeschis inregistrarile (prin invitatie) pe FL la nivelul userilor normali, am spus de ce nu, sa ma revansez si eu cu o invitatie moca, pentru primul venit. Problema a fost ca acest prim venit, nu s-a incadrat apoi pe gusturile mele, uitand de leecheri si fiind bucuros ca poate fac pe cineva fericit.

A. OK, gata cu vorba si va prezint some facts:

  1. Acest leecher este deosebit fiindca are o armata de e-mail-uri inregistrate pe Y! pentru a obtine diferite invitatii;
  2. E-mail-urile sunt de forma <numefix><numar>@yahoo.com -- unde numefix este un nume fix iar numarul variaza desigur;
  3. Acum am realizat de fapt cum ajung unii sa vanda conturi filelist, in urma acestor actiuni.

Cateva dovezi, in acest studiu de caz:

Plm!

P.S.: Username-ul ales la inregistrare (it's just ... TOO EPIC NOT TO FAIL!):

  • 48938398.th.png

MadyDragutza, serios?

Edit: Aparent, numele tocmai acela a fost ales pentru ca invitatia a fost pentru o fata (dar pe un e-mail bot de-al lui).

P.P.S.: Acest thread nu este in special DESPRE acel user, ci despre cum gandeste acel user, nu ma intereseaza ce bea, ce mananca, cum este etc;

M-a interesat doar felul lui de a lua aceste actiuni, in ce mod si in special, cu ce abordari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...