Jump to content
edutu20

Cumpar sniffer prv de windows

Recommended Posts

Salut, nu am idee nici cate posturi am, nu am idee nici daca postez unde trebuie, sunt interesat de un programator ce mi-ar putea crea un sniffer de windows, mai multe detalii prv please.Daca acest post e impotriva regulamentului, daca incalca macar regulamentul, rog a se sterge , sau eventual a se muta unde i-i este locul.Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Au emulat pana la urma si libpcap asadar a iesit winpcap si pentru prima data in istorie userii din windows au reusit sa faca sniffing la un low level la care pana atunci ar fi visat ,( am facut chiar o vizita la universitatea unde a fost creat)

In toata istoria au fost create o gramada de snifere foarte complexe freeware si comerciale.

Top 11 packet sniffers

Vreau doar sa stiu cine ar crea ceva divers de Wireshark sau Cain&Abel sau ma rog ce nu iti place in ele ? Ce feature vrei si nu gasesti in aceste sniffere?Ma convingi si pe mine ?

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu e nici un programator capabil de asa ceva, sau macar interesat de idee in sine?!

Cei care incep cu chestii de genul "nu e etic, bla bla blah" sa se abtina, ca etica nu tine de foame !:)repet, nu e gratis, priviti asta ca pe un chalenge + ca nu e moca, platesc cat se cere.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu e nici un programator capabil de asa ceva, sau macar interesat de idee in sine?!

Cei care incep cu chestii de genul "nu e etic, bla bla blah" sa se abtina, ca etica nu tine de foame !:)repet, nu e gratis, priviti asta ca pe un chalenge + ca nu e moca, platesc cat se cere.

Capabil de ce? Nu ai dat detalii in postari-le tale, ce sa fie etic ? De unde sa stim ce vrei daca nu postezi la obiect, dupa cum vorbesti nimeni nu o sa iti faca ceva fara avans daca nu scrii exact cerintele tale si dai vorbe de genul cum ca ai avut multi programatori dar nici unul nu a fost pe gustul tau..." Cei care incep cu chestii de genul "nu e etic, bla bla blah" sa se abtina," , "Chiar nu e nici un programator capabil de asa ceva"

Scrie la obiect ce vrei ca programatori sunt.Scrie si ce cerinte ai, pretentii...etc, scrie si cat oferi (Pretul este cam obligatoriu) , fa ceva da scrie :) !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...