Jump to content
nullbyte

Cumpar credit Orange cu PayPal.

Recommended Posts

FearDotCom: Spune-ne si noua multii site-urile acelea care ofera coduri de reincarcare retele romanesti sau chiar si straine care accepta plata prin paypal, e user de spus dar de dovedit mai greu sau poate chiar deloc.

Stiu un singur site care accepta plata doar prin PayPal si aceasta fiind FastPay.ro.

Citez pentru "nullbyte" si cei care mai vor sa faca plata prin frauda:

  • "Plata se face prin PayPal iar codul de reincarcare il veti primi chiar pe adresa dvs. de e-mail (adresa contului de paypal)."
  • "Sistemul nostru este unic in romania bazat pe un sistem de inteligenta artificiala care previne foarte eficient tentativele de frauda."
  • "Prima comanda poate dura ceva mai mult, si depinde de tipul contului de paypal (verificat/neverificat) dar si de alti parametrii de securitate ai contului". (La prima plata facuta de pe un cont unde nu s-a mai facut plata si nu a fost verificat si de catre ei, ati vor cere anumite documente in care sa le dovedesti ca tu esti titularul contului iar cum nu ai cardul si nu poti face poza la el si nici la buletin fata/verso sau ceva facturi unde sa apara numele acelui care detine contul o vei lua in gura. Asa procedeaza acestia pentru prima si prima plata.)
  • "Nu se accepta conturi de paypal care au adresa in alte tari sau nume suspicioase. In cazul acestor conturi bani vor fi returnati inapoi."

Edit:

razvyxxx: Mai bine tinetile, sar putea sa o iei in gura cu nullbyte, deaorece sar putea sa te trezesti cu disputa si banii returnati.

O fi cel mai mare si cunoscut Paypal dar e si cel mai prost pentru rezolvarea disputelor.

Primele dati incepusem sa folosesc Paypal dar cand am vazut ce se poate face prin el mi-am bagat pula in el.

Pentru mine unu Paypal nu exista.

windiesel: JET

Edited by Haceru
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...