Jump to content
ytwrecords

YouTube Video Email Spam

Recommended Posts

Salut RST !

Am postat si la sectiunea RST Market despre youtube dar va dura pana postul o sa fie aprobat. Oricum despre ce vreau sa vorbim acum e cu totul altceva.

As avea nevoie de ceva trafic la niste videoclipuri youtube. Singura varianta, ultima in caz ca nu gasesc alta, ar fi email spam. Dar ce fel de email spam ? In asa fel incat sa nu ma trezesc cu videoclipul flaguit.

La orice videoclip youtube avem butonul share . Daca dam click pe el apare si butonul email unde putem adauga un anumit numar de mailuri carora le vom sharui videoclipul. Evident numarul de mailuri e limitat.

Am facut un test si mi-am dat share la un video pe adresa mea de email.

1sfkfa.png

Dupa cum vedem in imagine, acestea ar fi cerintele mele :

Sa fie copiat emailul, sa fie identic dar sa nu apara butonul de "report spam" din dreapta. Sender sa fie la fel " From:

"YouTube Service" <noreply@youtube.com> "

In locul in care apare ytwrecords poate sa fie un nume de user youtube dar sa nu poata fi clickuit. (masuri antispam)

In final am nevoie de cineva care se pricepe in email spam si poate sa trimita un email cu un youtube video share. As prefera chiar si emailuri targetate din tari in care nu prea sunt vorbitori de limba engleza. Ma gandesc la faptul ca dupa ce imi vizioneaza clipul imi da flag as spam daca stie sa ajunga pana acolo.

As vrea sa stiu si din experienta voastra ....care ar fi conversia ....sa zicem daca trimiteti un email 500000 de adrese, ce trafic ar veni la videoclip.

Astept idei, oferte si probe.

ytwrecords

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...