Jump to content
backdoor

Speed SMTP Scaner - Windows

Recommended Posts

Xml3E.jpgSpeed SMTP Scaner este un scaner pentru serverele de SMTP, care scaneaz? o raze de IP'uri ?i cauta OPEN RELAY SMTP (care permit trimiterea de email-uri fara autentificare).

Arhiva contine si Serial License.

Distractie placuta.

PS: Unii provideri din Romanica blocheaza portul 25 incoming si outgoing. F bun pt un server 2k , 2k3 pe care nu intra adminul f des.

Link to comment
Share on other sites

am pus si eu la scanat pana maine , revin cu rezultate

edit : e o rasnita , a scanat 2 zile si nu a prins nimica

depinde ce cls de ip ii pui.. eu de ex am prins cam de fiecare data.. azi de ex: pe la ora 4 i-am dat o cls, si acum dupa 5 ore si ceva are deja vreo 3 gasite.

dar oricum e trist.

Link to comment
Share on other sites

Dupa 5 ore ARE DEJA ? Bazandu-ma pe formularea ta inteleg ca numarul 3 este magic, mai exact ai fost placut surprins ca a prins 3.

SUX, praf, orice cacat de scanner facut pentru windows o sa o suga intotdeauna.

mai citeste odata ce am scris si cui.. mai precis, la ce comment am venit cu reply.

Omu s-a plans ca nu a prins in 2 zile nimic si i-am zis ca depinde de cls de ip pe care o pune.. si cum am mai zis, "e trist".

Acu intelegi ce vrei.

Link to comment
Share on other sites

cam pe ce clase se obtin rezultate ? pana acum eu nu am fost asa norocos...

uite-te aici: Major IP Addresses Blocks By Country

ai ip-urile alocate fiecarei tari.. si bagi la incercat orice ip range care are alocate peste 100.000 de ip-uri.

asta ca sa iti faci o idee, dar e pierdere de timp, cele mai multe sunt limitate dupa un numar de email-uri trimise..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...