Jump to content
cmiN

Windows safer than Linux ? (micro$hit lies)

Recommended Posts

As fi preferat ca linux sa ruleze doar intrun singur tip de hardware cu un singur driver si sa fie incompatibil cu orice alt ambientAs fi preferat ca driver-urile sa nu se gaseasca pe internet usor si sa fie compilate manual modificand codul sursa.As fi preferat sa fie scoase toate modulele din kernel sa nu ofere functiile pe care le ofera in prezent.Shit parca Linux seamana cu Windows in ultimul timp .Pai aici nu ar trebui sa fie concurenta si linux nu trebuie sa aiba nimic in comun cu windows.Trebuie sa fie complet divers si sa nu placa la nimeni, tocmai aici e farmecul.Putini trebuie sa cunoasca asa ceva si nimeni nu roaga un user de windows sa isi schimbe sistemul.Eu fiind un user Linux de la bun inceput incurajez toti userii Windows sa continue cu sistemul lor.Nu va trebuie linux .Linux nu e pentru a va inbunatatii situatia , linux e divers si nu as vrea niciodata sa puna la dispozitie tot ceea ce pune un sistem Windows.Linux nu e pentru toti , linux nu cere sa fie lider , linux e pentru cei care vor sa cunoasca cum functioneaza intradevar un sistem.Linux e o clona rescrisa de la 0 dupa Minix care la randul lui e o clona dupa UNIX . Unix nu e gratuit, Unix nu functioneaza pe orice hardware si Unix nu are nimic in comun cu Windows .Unix la randul lui nu cere sa fie folosit de catre nimeni.Sfatul meu este sa folositi Windows si sa nu folositi Linux sau Unix .Un user Unix nu va cere niciodata unui user Windows sa foloseasca Unix ,Cum am mai spus aceste sisteme nu sunt pentru useri .

Link to comment
Share on other sites

Am trezit Zenul din el :))).

Oricum aud tot felul de mieji ipocriti care spun ca ei nu au nicio legatura cu asa ceva ba chiar au ceva impotriva linuxului, spunand ca utilizatorii acestui sistem doar "se caca" pe ei ca sunt mai smecheri, totusi cand vad "crudul" adevar ca telefonul lor smenar pe Android e de fapt un linux, le pica fata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...