Jump to content
giok123

Blog IT

Recommended Posts

salut,

Layout-ul (template-ul) este ok doar ca partea dreapta a headerului pare gam golasa, poate adaugi un search mai mare cu total likeuri abonati rss etc.

Search-ul de sus cred ca merge inlocuit cu ceva date de contact sau link de contact oricum nu prea este f vizibil

Pozele din posturi sunt redimensionate prost, iti recomand sa le faci la dimensiunele fixe casutei respective.

Statisticle sunt urate ascundele sau aruncale jos de tot.

Cam atat am vazut.

Salut

Link to comment
Share on other sites

eu unul folosesc SEO Slugs (este pt limba engleza: Removes common words like 'a', 'the', 'in' from post slugs to improve SEO.) si HeadSpace2. Te ajuta destul de mult dar cea mai buna optimizare este in-page SEO cu analiza pe keyworduri modificari la articole pt a reflecta ce cauta internautii.

Cel mai bine le instalezi pe rand sau pe o copie a siteului locala si testezi functionalitatile fiecaruia si nevoile tale etc.

Link to comment
Share on other sites

Greselile gramaticale sau de logica de pe blog sunt puse intentionat? Doriti sa va adresati si celor care au picat bacul in ultimii ani la romana?

Ar merge un mic efect de hover pentru butoanele din dreapta-sus (social links). Si poate ar fi bune si articole mai originale, nu doar "popularisme" despre iPhone.

Oricum, keep it up! :)

Link to comment
Share on other sites

Articole care sa redea viziunea autorilor despre lumea IT, care sa starneasca controverse, sa adune pareri, sa intrige.

Ma intereseaza mai mult un blog pe care pot citi parerea ta (fie buna, fie rea) despre anumite subiecte, nu doar traduceri ale stirilor din engleza. Nu stiu cat de bine merg stirile voastre, dar sunt sigur ca si continutul de calitate (calitate = originalitate + exprimare pertinenta) poate sa va aduca venituri frumusele.

Oricum, nu glumeam cand am zis sa va tineti de treaba. In ultima vreme lumea este mai interesata de tablete decat sa vindece cancerul, deci nu veti duce lipsa de cititori.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...