Jump to content
kiduletz112

Problema android

Recommended Posts

Azi mi-am cumparat un LG OPTIMUS NET,si mi-am descarcat aproape toate aplicatiile(FACEBOOK,YM,FOURSQUARE,etc) si la faza cu foursquare intru imi fac cont bun mi-am facut cont si dau la add friends,si imi zice prin ce(facebook,twitter phone,sau find a friend) si dau prin facebook,si dau autentifica-te si zice "An error occured with foursquare.Please try again later." Stie cineva?

Link to comment
Share on other sites

In loc sa faci 3-rd party application debugging descarci SDK si creezi ceva unde ai sa poti intelege singur conceptul de Error Handling.Aplicatiile nu au nici un standard si fiecare le programeaza cum vrea el , ai putea sa scrii un mail celui care a facut aplicatia in care ii trimiti eroarea.Incearca o alta aplicatie sau astepti ca cineva sa o bage in debugger si sa iti spuna care ar fi problema?Userii care au descarcat aplicatia si au vazut eroarea nu sau prea complicat sa faca debugging .Sa fim seriosi cati din voi descarca o aplicatie pentru telefon si o desfac sa se uite la codul sursa?Ce pot sa spun este ca ar trebui sa cauti functia unde incearca sa stabileasca conexiunea cu portalul pentru a intelege daca intradevar e o problema de autentificare sau o problema pe care o da aplicatia deoarece a intalnit un anumit status code si nestiind cum sa se comporte a iesit din ciclu cu o erroare care a fost prestabilita de catre programator.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...