Jump to content
xTremeSurfer

Idee de proiect!

Recommended Posts

Am o idee de proiect de un website gen facebook doar ca mi se pare mie mai interesant . ( nu vreau sa ajung miliardar sau sa scot vreun ban dar as vrea sa vad daca ar avea succes , cateva mii de utilizatori sau ceva de genu ) Cine se baga ? am nevoie de vreo 2 oameni care sa stie webdesign :D . Pm pt detalii .

Link to comment
Share on other sites

Ai vazut filmu despre crearea facebook?

Presupunem acum ca ai avea tu o idee foarte buna, originala si cu potential. Cea mai mare prostie ar fi sa cauti oameni care ar putea s-o creeze si in care n-ai nici cea mai mica incredere ca nu-ti fura ideea. N-ai contract, n-ai nimic, daca eu ti-as face proiectul dupa ideea ta si dupa as zice ca nu te-am cunoscut niciodata, ce ai putea face? nimic.

Deci daca chiar crezi ca ideea asta poate avea succes , fa-ti firma cu acte si non disclosure agreements si angajeaza-ti programatori sau invata tu web-design si il termini in vreo 2 ani.

Nu te lua dupa altii cand vine vorba de ideile tale.

Link to comment
Share on other sites

[...] Trebuie sa aduci ceva nou, ceva peste cele dinainte ca sa ai succes.[...]

Nu descuraja confratii. Lucrul asta ii face pe multi sa renunte in mod gresit.

Nici nu trebuie sa fie ceva nou. Trebuie sa mearga. Ca in orice afacere, putin noroc si multa reclama iti aduce margarina pe paine. Ce?! Cand "s-a dat drumu" la facebook era unica retea de socializare? Dar e adevarat ca avea si ceva peste cele dinainte...

on-topic: io-te la lipiciosii. Exemplu pur de retarditate. Si a prins marime. Si am fost surprins cand am fost la un prieten acasa ca sa il vad ca face... ce? Cont, lol.

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...