Jump to content
Endakin

Pentagonul a publicat dosarul secret al lui Steve Jobs

Recommended Posts

Dosarul a fost întocmit în 1988, an în care serviciile de securitate i-au cercetat trecutul pentru a vedea dac? era demn de a avea acces la informa?ii catalogate drept "strict secrete".

Investigatorii l-au întrebat dac? era susceptibil de a fi ?antajat, iar Steve Jobs a r?spuns c? avea o fiic? nelegitim? pe care cineva ar fi putut-o r?pi pentru a-l ?antaja. A ad?ugat îns? c? poten?ialii r?pitori ar fi fost mai interesa?i de o recompens? decât de accesul la documente secrete, scrie wired.com.

În acela?i document se arat? c? Steve Jobs a fost arestat pentru scurt timp în 1975, în urma unei infrac?iuni neînsemnat?. Jobs ajunsese atunci în spatele gratiilor din cauza faptului c? nu-?i pl?tise o amend? pentru dep??irea vitezei legale.

DOSARUL FBI care arat? cealalt? fa?? a lui STEVE JOBS

Steve Jobs le-a oferit autorit??ilor americane ?i detalii despre drogurile pe care le-a folosit. "Am luat LSD între anii 1972 ?i 1974. În toat? aceast? perioad? am luat LSD între 10 ?i 15 ori. În majoritatea cazurilor, am luat LSD când eram singur. Nu am cuvinte care pot descrie st?rile pe care LSD-ul mi le-a dat, îns? pot spune c? a avut un efect benefic asupra vie?ii mele ?i sunt bucuros c? am trecut printr-o astfel de experien??", a scris fondatorul Apple.

Steve Jobs a recunoscut ?i c? a fumat marijuana, iar asta l-a f?cut s? fie mai relaxat ?i mai creativ.

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...