Jump to content
H4ck3rPr4fz0rrr.

Probleme cu rezolutia, va rog, macar un sfat!

Recommended Posts

De cand mi-am resintalat acelasi windows xp sp3 am ceva probleme. Cand aprind pc-ul informatiile care le da despre computer(ram,intel,etc)nu se mai vad pe tot ecranul, la fel si imaginea cu Windows cand se incarca se vede doar ca sa spun exact asa |_|____________________|_| daca intelegeti ce vreau sa spun 2cm din partea stanga e negru 2 din dreapta tot negru la monitor. Apoi se deschide apare mesajul cu welcome total fullscreen, dispare problema desktopul la fel se vede total.

Daca vreau sa intru intr-un joc (oricare) gta san andreas, counter-strike, need for speed,etc la fel se vede doar jumatate de ecran ....Nu stiu ce sa mai fac inainte mergea bine pana sa reinstalez acelasi windows care mergea bine. Driverele sunt aceleasi am o placa video ATI de 512 .

Va rog mult de tot help :|

Exemplu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apasa butonul de auto adjust al monitorului.

Am incercat chestia asta, nu merge, daca apas de exemplu tasta print screen prinde doar cat e imaginea la joc/desktop , nu tot ecranu, la desktop prinde tot ca se vede tot la jocuri nu prinde tot:|, cand am instalat driverele la placa video s-a bagat automat rezolutia de 1440by900pixels. Daca dau mai putin se vede la fel ca la jocuri:|

Am un monitor asa: http://gadgets.softpedia.com/images/gadgets/gallery/large/The-Samsung-SyncMaster-275T-LCD-PC-Monitor-1.jpg

dar nu e de la el!

Edit:// Bebe am incercat dar degeaba...:|

Edited by H4ck3rPr4fz0rrr.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...