Jump to content
fulminator

Emigrare Anglia

Recommended Posts

Pot sa te intreb scopul emigrarii tale in Anglia?Nu cred ca emigratii clandestini au timp de forumuri plus faptul ca le vine deja negat dreptul de a exista.Trebuie doar sa fi constient ca a emigra in mod clandestin nu inseamna a schimba pozitia sociala .Daca esti pasionat de aventuri si esti dispus sa dormi pe strada si sa fi constient ca nu in fiecare zi vei putea pune in gura ceea ce vrei tu poti incepe.Doar ca nu vine confirmat faptul ca dupa cativa ani se va schimba ceva, exista doar o probabilitate care nu vine confirmata.Confirm deoarece am fost un imigrat clandestin pe timp de aproximativ 5 ani.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Pot sa te intreb scopul emigrarii tale in Anglia?Nu cred ca emigratii clandestini au timp de forumuri plus faptul ca le vine deja negat dreptul de a exista.Trebuie doar sa fi constient ca a emigra in mod clandestin nu inseamna a schimba pozitia sociala .Daca esti pasionat de aventuri si esti dispus sa dormi pe strada si sa fi constient ca nu in fiecare zi vei putea pune in gura ceea ce vrei tu poti incepe.Doar ca nu vine confirmat faptul ca dupa cativa ani se va schimba ceva, exista doar o probabilitate care nu vine confirmata.Confirm deoarece am fost un imigrat clandestin pe timp de aproximativ 5 ani.

Te respect ca pe un membru de vaza, leader, al acestei comunitati, dar rezuma-te la ideile si conceptiile tale de viata. Si mai ales la subiect. Am cerut niste informatii pe o tema si tu ai ajuns sa imi spui de "cum se poate schimba statutul social" sau "cum se poate dormi pe o banca". Nu, nu ma poti intreba scopul emigrarii mele in Anglia. Si nu poti sa tragi ipoteze, corecte sau gresite, pe topicul meu, cum ca as fi clandestin, sau ca de ce am timp de forumuri, sau lol, chiar si dreptul filosofic de a exista sau nu.

Daca vrei sa ajuti, ok. Iti multumesc si te astept pe PM. Daca nu, taci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...