Jump to content
vladiii

Y!M online/offline [smecherie]

Recommended Posts

daca doriti sa vedeti daca cineva este online/offline (nu conteaza daca v-a dat ignore sau invizibil) scrieti in casuta in care vorbiti cu el:


msg:id

si va aparea o iconita cu online/offline (fata zambitoare pt. online si fata trista pt. offline).

Exemplu... eu intru in discutie cu ciriboflacs si scriu in casuta in care vorbesc cu el:


msg:ciriboflacs

si vad daca este online sau nu... acum nu este online :D

enjoy it !!! :))

Link to comment
Share on other sites

...nu merge la toti...

...la mine nu merge nici macar atunci cand idul respectiv ii online...

ete ca mie si prietenilor mei ne merge chestia asta... sigur nu faci tu ceva corect...

ce versiune de messenger ai?

...foarte bine... ca merge... eu fac asa cum trebuie...

pai "ete" ca pe Y!M 8.1 nu merge nici o varianta prezentata aici...nici mie nici prietenilor mei...si totul ii facut asa cum trebuie...

...poate merge doar la alte variante...

Link to comment
Share on other sites

chestia asta e destul de veche...o stiu de ceva vreme insa toata problema e ca nu merge.iti apare fata vesela la cei care ii ai acum online in lista si fata trista la aia ofline(chiar daca ei sunt pe invisible).uita-ti cum sa faceti.bagati-va si pe voi in lista.intrati pe invisible.acum deschideti fereastra voastra si scrieti msg:id si o sa vedeti ca va arata fata trista chiar daca voi normal sunteti pe invisible si metoda ar trebui sa mearga.sau incercati altfel.aveti multi messenger.intrati pe 2 id-uri diferite si pe unul dintre ele intrati pe invisible.acum scrieti msg:id si o sa vedeti ca nu o sa mearga.nu spun numai eu ca nu merge....bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...