Jump to content
fulminator

thejavascripthomework

Recommended Posts

The Javascript Homework | Because Learn Your Lessons

Primul meu blog dupa 1 tentativa de beletristica. Numai pe javascript, care prezic eu ca o sa fie limbajul noii realitati augumentate.

Ar trebui sa aiba 3 categorii principale: curiozitati, proiectele mele si tema pentru acasa (ce va contine exercitii de javascript, ceea ce nu prea am vazut pe net).

Nici mie nu imi place tema. Nu veniti ca: "ai putea face un buton cu... " "un meniu cu linkuri..." "un buton de facebook acolo sus?..." CA M-AM SATURAT sa caut alta. Nu pot pur si simplu.

Deci? :D

edit: inca nu am nimic in categoria "proiectele mele" sau workshop. Momentan lucrez la 2 proiecte..., Stie cineva cum pot sa fac sa imi arate vreo 10 posturi sub fiecare categorie, si nu doar linkul catre categoria principala? Acolo in stanga? E pe wordpress.com, deci nu pot sa modific tema...

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

Thank you two. Topicu avea vreo 50 de vizualizari si niciun nenorocit nu mi-a dat feedback.

@the wolf: cautam o introducere. ai dreptate, era cam trasa de par. am sters-o jos, mai ales ca eu am foarte multe cuvinte pe pagina.

@TheTime: fraza aia e pt motivatie. Eu sustin invatatul, mai ales in scoala, banuiesc ca asta era evident. Dar nu inteleg ce vrei sa imi spui... Cum adica sa il fac de la 0? Sa imi construiesc un limbaj de programare nou?

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

Nu, sa construiesti un site nou in care sa arati ce lucruri frumoase se pot face cu javascript. Cat despre citat, incearca sa adaugi un 'other' pe acolo. There is no other way.

Dar asta e de fapt tema principala al blogului. Blogul e la inceput. Cum am spus in primul topic, INCA nu am adaugat nimic la Workshop. De fapt, o sa iau biblioteci si "chestii misto" si o sa construiesc unele lucruri. Feed-backul ce il asteptam era in legatura cu interfata grafica, culori, chestii, aranjament. Content-ul e clar ca lipseste.

Ty.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai vrut defapt sa spui?

Ala e un idiom american. Anyways...

Am mutat blogul pe blogger. Pe wordpres dot com nu ma lasa sa postez javascript. Il gasiti aici.

Ca sa nu fac dublu post, am facut primul "app": o tastatura virtuala, foarte simpla, cu tabele. Aici.

Voi continua sa anunt pe topic cand postez un app sa va dati cu parerea. Cum de-abia fac unul pe luna nu consider asta spam sau reclama insolenta. In plus, nu am activat monetizarea. Momentan doar vreau sa vad niste vizitatori ca parca imi creste inima, asa, in mine. Si niste feed-back aici. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...