Jump to content
ionutz15

Nokia C5...Unknown problem!

Recommended Posts

Salutare, de ceva vreme, ma tot chinui sa-i dau de cap la telefon.

Am sters din greseala un folder numit private (era ascuns).

Faza e ca de atunci nu m-ai am nici o aplicatie in telefon, decat cele ce veneau default.

Daca încerc sa descarc sau sa instalez o aplicatie cum ar fii whatsapp, imi spune ca aplicatia deja exista, dau sa o reinstaleze peste ceea existenta si da eroare...Nu sa putut completa instalatia...

Am dat restaurare din fabrica si la fel...Precizez ca folderul private era pe card-ul de memorie.

Ms!

Link to comment
Share on other sites

Nu rezolvi nimic cu update cu Nokia Ovi Suite. Se fac doar mici actualiz?ri, nu se rescrie întreg sistemul de operare. Verific? ce versiune de firmware ai acum, f? backup la certificate(npc,hwc,pm, simlock...), caut? Navifirm ?i Phoenix pe "gogu" ?i rescrie complet sistemul de operare.

Aplica?iile care nu vin standard cu sistemul de operare, trebuie sa le reinstalezi din nou!!

Baft?!

Link to comment
Share on other sites

Nu rezolvi nimic cu update cu Nokia Ovi Suite. Se fac doar mici actualiz?ri, nu se rescrie întreg sistemul de operare. Verific? ce versiune de firmware ai acum, f? backup la certificate(npc,hwc,pm, simlock...), caut? Navifirm ?i Phoenix pe "gogu" ?i rescrie complet sistemul de operare.

Aplica?iile care nu vin standard cu sistemul de operare, trebuie sa le reinstalezi din nou!!

Baft?!

Imi vorbesti in chineza...Am facut backup cu ovi suit, este de ajuns?

Nu cred ca este asa de grav in cat sa rescriu sistemul de operare...

Din simplu fapt ca am sters acel folder va trebuii sa, repet, rescriu sistemul de operare?

Nu pot baga direct android pe el? Ca si asa symbian asta e un mare cacat...

Vs instalata: 21.0.003

Link to comment
Share on other sites

din ce am citit putin , poti pune android pe nokia cu Symbian 60V5 , anyways , daca telefonul e facut sa ruleze un os Symbian , de ce vrei sa fortezi nota si sa pui Android ? E vorba de telefoane , nu e aceeasi treaba cum ti-ai schimba tu os-ul pe pc. Sunt sanse mari sa apara probleme grave de incompatibilitate.

@dixon : poti oferi ceva mai multe detalii legat de backup-ul certificatelor ?

Edited by black_death_c4t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...