Jump to content
Zeus

Lege aspra Anti-Spam (Hong Kong)

Recommended Posts

...dupa cate am citit si invatat se pare ca sunt doar 3 sau 4 "focare" de Spam-eri...deci nu ar fi greu de prins si bagati la racoare...

Nu ma refer la micii Spam-eri... cred ca si scopul lor ii sa stopeze aceste focare imense...

Link to comment
Share on other sites

un serviciu filtrare email ( antispam ) este cel oferit de cei de la MessageLabs.

http://www.messagelabs.com.ro/produse/email/anti-spam

Serviciul a fost implementat la un prieten la birou in urma cu 2 saptamani iar din 100 spam-uri cate primea zilnic acum nu mai primeste nici macar unul

Intrebarea mea a fost daca nu cumva sunt oprite si email-urile importante cele ce nu fac parte din categoria SPAM si se pare ca astia folosesc o tehnologie speciala Skeptic

si nu au probleme de genul asta.

Pe site-ul lor apar foarte multe servicii foarte interesante din punct de vedere al securitatii pe internet.

Foarte intresat este serviciul de criptare date: e cam asa cica ai un certificat instalat pe o statie si un alt certificat pe alta statie poti comunica in

siguranta intre cele 2 statii dar totodata cele 2 statii isi pot trimite si virusi intre ele si atunci cei de la MessageLabs au conceput o criptare canal-date intre statii si totodata si scanarea datelor trimise de la o statie la alta, super tare.

Acum nu stiu exact daca e disponibil si pentru persoane fizice dar as fi curios ce pret are.

Mai foloseste cineva acest serviciu?

Ce parere aveti despre aceste servicii denumite SAAS.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...