Jump to content
zbeng

ROMANIA

Recommended Posts

Vorbeam mai demult cu un om umblat prin lume, si imi zicea diverse lucruri, din care doua m-au facut sa ma gandesc : 1) Nemtii spun ca nici in Germania nu vad masinile de pe strazile Romaniei ; 2) Grecu`, daca are 100.000$ isi ia o masina de 10.000$ pentru ca se gandeste si la intretinerea ei; pe cand in Romania, daca ai 100.000$, mai faci un imprumut de inca 20.000$ la banca sa-ti iei masina mult-visata.

Suntem tampiti, sau stim sa ne calculam banii mult mai bine ca altii ?

Link to comment
Share on other sites

Man sunt romani care stiu sa si calculeza banii si romani tampiti , si la fel in toata lumea, si nu ie o idee buna deloc sa ti iei o masina de toti bani pt k la faza asta grecu s a gandit bine pt k la o masina de 120 000 de euro iti vine o asigurare de nu sti cu te cheama si iesi cu ea numai sambata dai o tura prin oras si gata ca bea cum beau io bere...

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate.. gunoiu europei! Nu vezi ca italienii vor sa aduc gunoiu in Romania ? Sa-si arunce gunoiu la noi ? Dar foarte multi au uitat faptul ca noi, romanii, sunt cu mult mai destepti decat multe natiuni de pe globul asta... avem o gramada de-a ingineri in tara .. si in afara (nasa, windows,etc) si o gramada de-a hackeri ... si multe altele.. Suntem cum suntem din cauza politicii...politicienii care nu stiu sa guverneze, stiu doar sa fure. Acest lucru se va schimba, veti vedea. Hai Basescu ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...