Jump to content
microbu

help cu css-u

Recommended Posts

daa, aia era.. uitasem, ms mult :) nu am mereu de facut site-uri si mai uit.

altceva, ce mai poti sa imi zici? este in regula totu? ce greseli am mai facut, ce indicatii poti sa imi dai?

stii ce nu imi iese, faza cu distantele intre meniuri, am pus aici si un un print din psd:

View image: index

si cand intru pe tel sa vad cum se vede nu inteleg dc am spatiul acela mare cand se termina site-ul sub, butoanele de fb, si twitter. Ce trebuie sa ii fac?

Inca odata ms.. si astept raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere (programator software) designul este destul de ok.

Greseli majore, nu sunt.. in orice caz, e subiectiva aceasta opinie.

Indicatii nu imi permit sa-ti dau. Nu pot sa-mi asum rolul de "indrumator", nu am experienta necesara in domeniul web ca sa pot sa-ti dau sfaturi.

Distanta dintre meniuri poate fi rezolvata cu acel height... il cresti cat vrei, dar ai grija sa reajustezi margin-top din dreapta.

Mie imi afiseaza corect pe telefon.. totusi cred ca ar trebui sa pui la body un height: auto; .

Sper sa-ti fie de folos. Numai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Pt H3xoR, ms.. la asta ma gandeam si eu sa pun la body un height:auto.. de ex: eu pe telefon mi se vede in jos mult alb.. pt ca i-am pus culoarea fundalului alba dupa ce se termina gradientu.. ma gandesc ca de la rezolutia ecranului care e destul de mare si nu are auto.. inca odata ms

ms si pt pagina care imi permite sa vad erorile.. bine la unele nu inteleg de ce le vede asa ca sunt oke, in fine..

edit: la ultima postare a mea cu printu din psd, ma refeream la distanta dintre div-uri, nu la meniuri.. aceea o rezolvasem deja. Le-am dat margin-top: etc.. si degeaba.

Edited by microbu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...