Jump to content
bastanel

Cerere script : redirectionare cand cade hostul

Recommended Posts

Stiu ca suna cam ciudat titlul dar n-am gasit pe moment o descriere mai buna.Deci am un site ;sa zicem ca serverul de host cade,dar eu am site-ul hostat si la altii( free hosting) .Acum si intrebarea de 100 puncte: Cum fac ca atunci cand imi cade serverul sa faca redirectionare spre celalalt site,dar pe acelasi domeniu!

O idee ma gandeam daca ar merge sa bag la nameservere toate nameserverele de pe ambele hosturi.Am incercat sa imi exrpim problema cat mai bn ...sper ca ati inteles ce doresc

PS: Scuze daca nu am incadrat in categoria buna threadul

Link to comment
Share on other sites

Eu as recomanda sa te folosesti de HTML5 offline. Cand site-ul tau e picat, browserul va afisa fie o pagina din memorie, fie ceva customizat de tine.

Daca nu te descurci cu instalatul, reply here. :)

Mi se pare intr-adevar foarte interesant ce zici si as dorii sa implementez asa ceva.O intrebare : chiar va rula intregul site(wordpress) doar prin metoda asta?

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare intr-adevar foarte interesant ce zici si as dorii sa implementez asa ceva.O intrebare : chiar va rula intregul site(wordpress) doar prin metoda asta?

Tu vrei sa iti afiseze o singura pagina cand site-ul e offline? Sau tot site-ul? (Practic utilizatorul un simte mai nimic dar nu poate interactiona cu nimic).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...