Jump to content
DarkBoY_MaRyuS

am dat din greseala nu la "Do you like a beer?"

Recommended Posts

Guest Nemessis
m`am inregistrat si din greseala cand scria "Do you like a beer?" am dat nu ... si acu de fiecare data cand postez ceva scrie bautor de laptic cum pot sa modific asta ? :(

ahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, stai sa respir, ahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Off ... srry greseala mea :) :

Rasul ingrasa?

Era firesc sa incep cu aceasta intrebare, nu-i asa? Ei bine, bucurati-va: nu, nu ingrasa! O data pentru ca, poate n-o sa va vina sa credeti, dar rasul arde calorii din belsug. Este si firesc, la cat se contracta abdomenul si aproape toate celelalte grupe musculare atunci cand radem. A doua oara, pentru ca pe masura ce radem mai mult, cu atat suntem mai putin stresati. Or, se stie ca majoritatea celor care mananca mult o fac din cauza stresului si pentru ca nu gasesc alta placere la indemana. Atunci cand mancam mult, mai ales dulciuri, este eliberata in corp asa-numita substanta a fericirii sau, mai degraba, a multumirii: serotonina. Cand radem, se produce acelasi lucru, ba inca alaturi de serotonina mai sunt eliberate si alte substante euforizante, care ne imbata cu senzatii placute. Si atunci, cui ii mai arde de mancare?

Psihologii au spus de acum 20 de ani un lucru intelept, pe care il repeta de atunci neincetat, pentru cine vrea sa auda: cura de slabire nu are eficienta la mai mult de 50% din cazuri, pentru ca este neglijat raportul placere-suferinta. Si pentru informatia aceasta ar trebui sa mi se dea premiul special la Clubul dietelor de slabit (adresa la care sa mi se poata trimite premiul special este bine cunoscuta redactiei). S-a demonstrat ca mancatul confera o senzatie de placere, de satisfactie, de securitate. Reducerea fortata a mancarii va produce - trebuie sa recunoastem - o suferinta pe care cautam prin tot felul de siretlicuri sa o pacalim. Ei bine, razand des si sanatos, nu pacalim aceasta suferinta, ci o invingem de-a dreptul!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...