Jump to content
Reebock

Intrebari PC-uri

Recommended Posts

Salut, am primit un pc cu urmatoarea placa de baza, asrock 4core1600-glan, as dorii sa stiu ce specificatii maxime suporta daca va rog, din ce am citit suporta maxim 4GB Ram DDR2, are 2GB momentan, placa video este Force 3D HD3870 512MB GDDR3, procesorul nu il stiu (nu am cablu digital sau adaptor, momentan), deci as vrea sa stiu ce procesor suporta si placa video, deci sa fie ultimele care le suporta si daca se merita investitia in el, vreau sa il fac pentru fratemiu... nu ii trebuie lui mai mult, la 15 ani. Multumesc.

Edit: http://www.asrock.com/mb/Intel/4Core1600-GLAN/ asta e placa si am vazut ca suporta urmatoarele procesoare "LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors " deci Intel Core 2 Extreme fiind maxim.

L.E. Uitasem sa intreb, cat bani ar merita pc-ul la specificatiile care le are momentan? Processor: Core 2 Duo (cred sau Pentium Dual core / Celeron) hard de 500GB, placa video Force 3D HD3870 512MB GDDR3, 2GB DDR2, are si o carcasa misto.. :))

Mai am si niste coptaturi de pc-uri vechi, cu ddr1, procesoare intel, modele de la hp, vi-am zis asa in mare de doar... ce as putea sa fac cu ele? :)) Multumesc.

Edited by Reebock
Link to comment
Share on other sites

Mersi, mersi.

Atata ar valora pc-ul cu specificatiile astea? :| Nu e cam mult LLegoLLaS?

Tot nu prea stiu ce placa video ar fi cu specificatii maxime pentru placa aceea de baza, daca imi poate spune cineva, ii sunt recunoscator.

Placa video maxima care o poti folosi este GTX Titan care este 1000 de euro.E o intrebare cam ciudata care e placa video maxima, orice placa video pe pci express o poti folosi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...