Jump to content
Danny

Noul meu calculator

Recommended Posts

Dupa ce m-am saturat si ... trebuie sa scap de jaful asta ... am dat comanda de unul nou, pe bucati .. de la depozitul de calculatoare... deci in 48 de ore trebuie sa-mi vina ...

Athlon X2 4800+

2 GB Ram (OCZ)

Asus 8600 GT 256 MB PCI Expres 560/1400 Mhz

Western Digital de 320 GB

Placa baza Gigabyte GA-M56S-S3 cu chipset nForce 560, sound 8 CH, lan, sataII si ata,

DVD RW Asus Lightscribe

Carcasa ANS

Urmand sa comand un monitor LG L1953S-BF, 19'', MAX 1280x1024, 0.294dp, 300cd/ m2, 2000:1, 5ms, 170 / 170 , 15PIN D-SUB, TCO'03, NEGRU ( http://www.dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=13800 )

Pretul la sistem e 1.712.69 LEI (cu tot cu transport)

Pretul la mintor e 739.00 LEI (+ 300 mii transportul)

Ce ziceti ? :)

Link to comment
Share on other sites

am dat 24 de milioane pe un calculator de la ultra pro....si are procesor amd x2 3800, 1 gb ram , placa video 7200 256 mb....,hard de 200 gb....

Atat ultrapro cat si flamingo sunt bataie de joc,practic jefuiesc clientii. EX : uite-te pe intend.ro si apoi pe ultrapro.ro si ai sa observi diferentele de preturi.

La intend.ro amd X2 dual core la 4800 este 337 lei iar la ultrapro.ro amd X2 dual core la 4600 este 498 lei :) iar exemplele pot continua ;)

Link to comment
Share on other sites

am dat 24 de milioane pe un calculator de la ultra pro....si are procesor amd x2 3800, 1 gb ram , placa video 7200 256 mb....,hard de 200 gb....

iti cumperi pc de la ultrapro si intri pe forum de hack ? =)))

Link to comment
Share on other sites

24 de mil ? :| Si eu cu 17 mi-am pus si 2 GB RAM si procesor mai mare si placa video de 2 ori mai buna ... si hard de 320 .. si pun pariu ca si placa de baza e mai buna :|

Eu cred ca cel mai bun raport calitate/pret e atunci cand ti-l faci tu din bucati ... iesi si mai ieftin .. si iti iei si ceva tare. Maine imi vine sistemul .. abia astept :)

Acum sa vad ce fac cu monitorul ... ce ziceti de LGul zis de mine?

Link to comment
Share on other sites

Eu am schimbat 2 tastaturi pana acum... amd`ul... folosesc un acer ferrari 4000 si, cand deschid photoshop + dreamweaver + flash + counter strike se incinge, coolerul este fix sub tastele qwer asdf zxcv si practic se topesc :))

Deabea astept sal schimb, nu coolerul, laptopul :)

p.s. daca stie cineva vreun dealer de componente pc prin romania, sau cel putin in europa care vinde tastaturi >> PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...