Jump to content
wirtz

Alta bataie de joc.

Recommended Posts

nromal ca tiganilor... n-ai vazut ca apar numai parasute acolo de etnie? Dar sincer nu stiu cum il vezi ca pe o parodie... daca era o gluma la un milion poate... dar cand vezi ca deja suntem catalogati peste tot asa... si din ce in ce mai rau... devine de dat cu capu de pereti. Nu e vina scursurilor aici... mai mult e vina noastra ca nu le-am pus la punct ca popor... dar ce sa ceri... asta e... uenori cred ca o meritam... meritam tot raul asta... mai ales unii care ne dam seama si nu ne putem organiza cum trebuie... mai repede se organizeaza stimabila etnie ....

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ne denigreaza noua statutul de Roman, chiar daca pe pasaportu - buletinul unui tigan ghici ce scrie "Rumano" si nicidecum gypsy, rrom, citanos.

Din punctul meu de vedere este un "atac" la integritatea noastra statala, atata timp cat toti suntem pt ei tigani si nu romani .

Nu stiu cati din voi au fost la munca afara sau cati din voi au vazut repercursiunile societatilor "europene" dar suntem toti catalogati Tigani-Cersetori.

Sunt curios cum ati fii reactionat daca in loc de rumano s-ar fii folosit diverse prenume . Gen" Soy un nytedo in Madrid" reactia ar fii fost aceeasi:).

Fara nici o intentie nytedo ai fost primu in lista in momentul in care am scris acest mesaj:)

Sunt curios daca am face noi o "PARODIE" cum ar reactiona cetatenii UE, dar noi suntem multe prea toleranti si mult prea slugarnici ca sa schitam ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...