Jump to content
Guest BanKai

new projects soon to come

Recommended Posts

nu ma(ne) injuratzi ... nu sunt publice proiectele pentru ca SITEUL NU E GATA ... nu e vina mea ... in fine urmatoarele 2 proiecte sunt pe rol :

1.Cookie Based PHP Yahoo Masser (dap presupuneti bine ... avand cookieul unei persoane la un simplu click puteti trimite UN MASS IN LISTA LUI cu mesajul dorit :) - project status - FINISHED

2. PHP Yahoo ID list downloader (o variatie a primului proiect prin care veti putea downloada lista de messenger a unei persoane, contzinand nicknameurile si useridurile celor din lista) - project status - IN PROGRESS (diseara va fi gata).

2 dude va mai zic si va las :

-majoritatea acestor proiecte vor fi facute publice in english section atunci CAND TOATA LUMEA SE VA MUTA OFICIAL ACOLO si cand CMS'UL SITEULUI VA FI GATA.

-e fine and dandy ca stafful rst .... pardon catziva din stafful rst s'au apuca t de softuri noi si chestii care sa atraga lumea pe forum dar nu ar fi si my fine and dandy daca si USERII NORMALI AR FACE SI EI CATE CEVA IN LOC SA STEA LA OFFTOPIC ?

Link to comment
Share on other sites

taci ma tu nu vezi ca esti o broasca verde de plush care fumeaza iarba ? ce vrei sa lucrezi ?

ontopic :

3. Acest soft l'am numit (Can't FUCK u?, Fuck ur neighboor)

strange nume a ?

se da cazul : ai nevoie sa intri intr'un site ... dar siteul e secure ... ce faci

cautzi sa intri in alt site hostat pe acelasi server ... basically asta face programul :

-introduci numele siteului

-scriptul face reverse ip si ia celelalte siteuri

-face un scan informativ pe indexurile siteurilor despre posibile vulnerabilitati(momentan lfi si rfi implementate)

-testeaza la cererea utilizatorului fiecare site in parte pt cele 2 vulnerabilitati(fiecare site posibil vulnerabil are buton pentru test odata apasat se deschide o noua fereastra cu rezultatele testarii)

- project status FINISHED si 100% functional.

Link to comment
Share on other sites

Ideile imi plac, nu am ce zice :).
si USERII NORMALI AR FACE SI EI CATE CEVA IN LOC SA STEA LA OFFTOPIC ?

Da-mi o idee care sa merite, si o sa incerc sa o realizez :P. Problema mea (si nu numai) e ca nu prea am idei.

sa ai o idee de un script util face cat tot scriptul in sine ... d'aia o am pe fata mea nemessis ... el vine cu idei eu codez ... de exemplu scriptul de mass in php l'am facut pentru ca nemessis a facut pariu ca nu pot sa fac asa ceva ca mai incercase nu-stiu-cine.

Link to comment
Share on other sites

da flama ne plac ideile scripturilor tale sau nu flama nu ne plac ... ar mai trebui aia aia si aia ... vretzi sa discutatzi despre ale voastre FACETZIVA PROPRIUL THREAD !

:) Ideile sunt interesante, si subiectele despre yahoo exploits prezinta mare interes, dar securitatea nu se rezuma doar la yahoo. Dar din moment ce au succes, cred ca trebuie continuata munca legata de subiecte precum yahoo. Cat despre proiectul legat de rfi/lfi, iarasi, how about sql injection/xss/directoare ascunse/others la fel de importante. Voi glumiti cand ziceti ca nu aveti idei nu? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...