Jump to content
proxy

vreau sa adaug un buton in pagina de listare a apache`ului

Recommended Posts

Atasez si o poza ca sa ma fac mai bine inteles , pentru ca nu stiu exact ce denumire are aceasta pagina. Imi este greu sa caut pe google despre asa ceva am incercat dar nu am gasit nimic. Este pagina care o arata apache cand nu avem index.htm de exemplu pagina cu lista fisierelor din acel director. Eu as vrea sa adaug inca un buton langa cele de sus cu "Name Last modified Size Description" un Buton de exemplu "Delete all" care vreau sa imi stearga tot din acel director , Aveti ceva idei pe unde tre sa umblu sa realizez asta ? Folosesc un Debian cu Apache2

96929918dl4.gif

Link to comment
Share on other sites

Atasez si o poza ca sa ma fac mai bine inteles , pentru ca nu stiu exact ce denumire are aceasta pagina. Imi este greu sa caut pe google despre asa ceva am incercat dar nu am gasit nimic. Este pagina care o arata apache cand nu avem index.htm de exemplu pagina cu lista fisierelor din acel director. Eu as vrea sa adaug inca un buton langa cele de sus cu "Name Last modified Size Description" un Buton de exemplu "Delete all" care vreau sa imi stearga tot din acel director , Aveti ceva idei pe unde tre sa umblu sa realizez asta ? Folosesc un Debian cu Apache2

96929918dl4.gif

nu o am cu apache dar daca dai view source vezi structura cum e facuta poti incerca sa o refaci prin html

si acela poti sa faci un buton in js o sa fac diseara cand ajung acasa

Link to comment
Share on other sites

am uitat sa mai updatez subietul , pai problema am rezolvato altfel, dupa ce am vorbit cu cineva si mi-a spus ca nu prea am sanse sa imi iasa ce vreau sa fac deoarece asta este un modul din apache scrs in c++ si ar trebui sa recompilez ca sa fac asa ceva, am facut urmatorul lucru un fisier cu numele "***DELETE***.php" cu stelutze ca sa fie mereu primul in lista :) si in el am pus urmatorul cod

<?
{
foreach (glob("*.txt*") as $fn) {
unlink($fn);
}
}
header("Location: /folder");
?>

si parca am dat si un chmod 777 la php`u asta si la directoru in care este

merge foarte bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...