Jump to content
abaddon_c

Oameni nepasatori

Recommended Posts

altfel nu pot sa ii numesc sa nu ii fac prosti.

este vorba despre site-ul canalului animeplus .

Sa va zic povestea:

"Acum 2-3 zile,am vazut ca site-ul canalului +a este din nou in viata,boon hai sa imi fac si eu cont ca tot omu ,sa vad ce este pe akl.Imi fac cont ceva parea suspect si fiind membru RST nu m-am putut abtine sa nu 'testez' securitatea site-ului.

Zis si facut,nu a durat mult circa 1-2minute ,am si gasit SQL injection.Acum ca tot omul hai sa ii ajut un pic,sa nu vina orice wannabehacker sa exploateze si sa ii creasca coarne,vb eu cu moderatori sau dumnezeu stie ce erau aia,au doar culori -.- si boon o parte din staff foarte intelegatori,chiar ma impac bine cu acele persoane.

Dar se gaseste una care ma cam enervat,ma tot lua peste picior ,ca ma cred mare webmaster si etc etc,am rugat-o sa imi dea adresa adminului,mia dat o adresa cam stupida si suspecta,nu stiam sigur daca e cea corecta,sau doar o adresa secundara a ei,ca sa afle despre bug.Am vb cu 'adminul' despre bug 'nu i-am precizat decat ce bug este,nu unde se afla' si l-am rugat sa imi trimita un mesaj in privat sa fiu sigur ca este a lui adresa de mail.Aici faza tare e, mi-a zis ca nu are timp,deci am ramas socat cand am auzit,cat timp poate necesita trimiterea unui PM,i-am explicat ca vreau doar sa verific daca e adresa lui,si o dadea la 'hai ca tre sa plec,pa' si chestii dinastea."

Si apropo,am "verificat" adresa de mail ii stiu avatarul vechi dp forum si era acelasi (stiu ca nu inseamna nik) dar contul era vechi din 2006-2007 deci nu avea cum sa fie creeat de aceea persoana astazi ca sa vb cu mine(poate il avea din vechi, totusi sanse mici)

Sa vedeti si voi ce mult le pasa de securitate ,huh cat despre bug-uri nu le voi posta,sunt sigur ca daca eu am reusit sa le gasesc destul de rpd (si voi le veti gasi chiar mai rpd+ca versiunea lor de mybb este cam veche) ;)

-= abaddon_c A.k.A Minase =-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...