Jump to content
Hyx

RST Hosting

Recommended Posts

As dori sa registrez domain + hosting pe GoDaddy.com

Stiu ca RST este pe GoDaddy si as vrea sa ma consult cu voi.

Vreau sa deschid pe tema: hacking/cracking si nu stiu daca GoDaddy o sa inchida situl al meu (pentru ca acuma multe site-uri de hacking sunt inchise).

:)

Link to comment
Share on other sites

o sa ti-l inchida ! orice site de hacking sau warez o sa inchida

:( Si cum sa fac acuma? As dori un bun hosting...

...pai tu vrei sa iti faci site de hack/crack si nu sti nici macar unde sa cauti un "hosting"???

...cel mai simplu era sa dai un whois la : warez-bb.org, sau forumw.org si sa vezi unde au ei... sau sa faci un mic research prin google...pe tema "hostingului"...si gaseai ceva de genul hostfresh.com in HK... si multe altele prin Panama...etc...

Link to comment
Share on other sites

Site-uri ca warez-bb.org, sau forumw.org au servere dedicate,nu poti tine un site cu 3000 de useri online si sa iti mearga asa,am vorbit cu un prieten acuma ce are firma de hosting si mi-a spus ca da e ok,daca nu ai continut de warez,dar totusi depinde si ce continut mai ai la site,dar daca nu primeste reports de la nimeni,nu ti-l suspenda,dar daca primeste reports ti-l suspenda,dar faza ii ca iti da backup.nu ca la alte firme care dupa ce ti-a sters nu mai vezi nimica :) .Daca esti interesat PM me

Link to comment
Share on other sites

...warez-bb are 400.000 useri...si normal ca are server dedicat...dupa cate stiu parca colaboreaza cu hostfresh (ptr. domeniu..etc...)...

...servere dedicate sau nu, cu tot cu domenii ptr. siteuri gen warez/hacking trebuie luate din tari unde nu sunt legile puse la punct in domeniul Internetului...in oricare alta tara cu legi clare sansele sa iti mearga bine sunt minime...or mai fi cativa care scapa...dar sunt exceptii...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...