Jump to content
wirtz

ATAC DUR LA INTEGRITATEA TERITORIALA A ROMANIEI.

Recommended Posts

ATAC DUR LA INTEGRITATEA TERITORIALA A ROMANIEI. Kelemen Hunor: Trebuie sa ne recuperam pamantul natal

kelemen-hunor.jpg

Presedintele partidului anti-romanesc UDMR, Kelemen Hunor, le-a transmis, sambata, colegilor sai bastarzi, la Targu Mures, ca trebuie sa lupte pentru “pamantul lor natal”.

“Sunt convins ca da, ca am ales calea buna si trebuie continuat pe aceasta cale, chiar daca uneori sunt obstacole in fata noastra. Acesta e si pamantul nostru natal si trebuie sa continuam pe aceasta cale, pentru a recupera pamantul natal”, a declarat Kelemen Hunor.

Anti-romanul a precizat ca formatiunea politica din care face parte a fost creata acum 25 de ani pentru a reprezenta interesele ungurilor si chiar si acum este nevoie de ea.

“Nu putem trece cu vederea, sa ignoram unele lucruri, chiar daca ne-am adunat sa onoram diverse persoane. Va fi nevoie mereu de persoane care se implica. Sper ca in fiecare an vom avea posibilitatea sa le multumim unor persoane care depun eforturi pentru munca noastra. Treaba noastra nu se va schimba, fata de ce ne-am propus, sa muncim pentru o alianta politica puternica, pentru comunitatea maghiara”, a continuat Kelemen Hunor.

UDMR a anuntat oficial, sambata, ca iese de la guvernare, dupa ce Consiliul Reprezentantilor Unionali (CRU) a votat in acest sens cu majoritate de voturi.

autonomie-romaneasca-doar.jpg

nota* - poate ca exista unguri pe aici pe forum... nu va simtiti ofensati daca nu doriti autonomie si nu sunteti pro-UDMR. Poza cat si anumite cuvinte "mai dure" sunt rezervate sovinilor. ;)

Edited by wirtz
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, te-ai gandit vreodata sa consulti un psiholog sau chiar un psihiatru ? De cand te stiu pe forum, numai anti-unguri, anti-tigani .In schimb scrii articole pe 2 lei , vinzi reclame pe 5 lei, te plangi ca nu ai bani de chirie samd.Nu mai bine te lasi de chestiile astea fasciste si iti cauti si tu de munca ca tot omul pe 2000 lei pe luna?

Link to comment
Share on other sites

Castig destul si asa, veniturile respective fiind in plus. Siteul respectiv genereaza mai multi bani decat crezi... asta sa nu mai pun la socoteala programul flexibil pe care nu-l gasesti la patron sau la stat pe 2000 lei si totodata nu prea faci ce iti place.

Fara suparare: Te f... cam mult grija altora... vezi de treaba ta si nu mai face offtopic aiurea. Vad ca la articol nu esti capabil sa dai un raspuns... tii sa ataci autorul. Bravo :)

P.S. unde vand eu reclame pe 5 lei? :)) Consulta la RST Market sa vezi pe cat sunt. Doar nu doresti sa le pun pe cateva sute de euro

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Castig destul si asa, veniturile respective fiind in plus. Siteul respectiv genereaza mai multi bani decat crezi... asta sa nu mai pun la socoteala programul flexibil pe care nu-l gasesti la patron sau la stat pe 2000 lei si totodata nu prea faci ce iti place.

Fara suparare: Te f... cam mult grija altora... vezi de treaba ta si nu mai face offtopic aiurea. Vad ca la articol nu esti capabil sa dai un raspuns... tii sa ataci autorul. Bravo :)

P.S. unde vand eu reclame pe 5 lei? :)) Consulta la RST Market sa vezi pe cat sunt. Doar nu doresti sa le pun pe cateva sute de euro

Citez : Va rog sa ma contactati in caz de orice. Fac oferta deoarece sunt in lipsa de bani si trebuie sa-mi achit chiria si utilitatile.. traiesc singur si din cauza asta.

Pana la urma urmei ma doare pe mine-n 14.Poti sa te certi cu ungurii pana crapi.

Link to comment
Share on other sites

Hai serios acum nu aveti ce face decat sa comentati aiurea? :|

@wirtz are niste articole foarte interesante, mie personal imi place cum gandeste

si imi place site-ul sau.

Cat despre "esti anti-ungur, anti-tigani" frate e tara noastra si astia vor sa o ia bucata cu bucata

si mai trist este ca nimeni nu face nimic...

Link to comment
Share on other sites

Hai serios acum nu aveti ce face decat sa comentati aiurea? :|

@wirtz are niste articole foarte interesante, mie personal imi place cum gandeste

si imi place site-ul sau.

Cat despre "esti anti-ungur, anti-tigani" frate e tara noastra si astia vor sa o ia bucata cu bucata

si mai trist este ca nimeni nu face nimic...

Tranc? a desenat zvastici pe câteva chio?curi de pres? din ora?, pe cl?direa Liceului „Mihai Eminescu” ?i pe clopotni?a din cimitirul eroilor. Mai mult, a „înfrumuse?at” monumentul eroilor antifasci?ti din Buz?u cu lozincile „Ein Fuhrer”, „Waffen, Wsdap, Nazi” ?i „Blood&honor” ?i a desenat zvastici pe toate crucile din cimitir

Citeste mai mult: adevarul.ro/locale/buzau/exclusiv-fascistul-marius-tranca-facea-parte-gruparea-gebeleizis-1_50ad34fe7c42d5a66390be20/index.html

.

.

.

Cred ca a inceput sa imi placa si mie cum gandeste.

Link to comment
Share on other sites

Tranc? a desenat zvastici pe câteva chio?curi de pres? din ora?, pe cl?direa Liceului „Mihai Eminescu” ?i pe clopotni?a din cimitirul eroilor. Mai mult, a „înfrumuse?at” monumentul eroilor antifasci?ti din Buz?u cu lozincile „Ein Fuhrer”, „Waffen, Wsdap, Nazi” ?i „Blood&honor” ?i a desenat zvastici pe toate crucile din cimitir

Citeste mai mult: adevarul.ro/locale/buzau/exclusiv-fascistul-marius-tranca-facea-parte-gruparea-gebeleizis-1_50ad34fe7c42d5a66390be20/index.html

.

.

.

Cred ca a inceput sa imi placa si mie cum gandeste.

E clar daca te iei dupa mass-media. Mai bine ma intrebai si iti dadeam rechizitoriul ... ala in mare parte nu minte. Chiar si asa treburile de care am fost acuzat s-au intamplat acum aprox 8-9 ani. Si da... monumentul "eroilor" antifascisti.. adica COMUNISTI merita infrumusetat.. pacat ca n-am fost eu autorul. P.S. rusii n-au cruci... :) au placute cu stele rosii... am mers personal sa ma uit dupa ce am fost acuzat aiurea. In plus, de acuzatiile respective am scapat. Din 6 dosare in care am fost bagat aiurea n-am intrat decat pentru "amenintare" la adresa unui jidan... logic.

Totusi "nu inteleg" dc nu ai sarit la alte topicuri pe mine care nu aveau legatura cu ungurii... te-ai gasit fix aici :)...

Acum fa ontopic ca vad ca esti obsedat de mine. Daca mai ai ceva de spus poti sa-mi dai PM... nu mai face circ pe aici.

Fiind roman, nu-mi plac tiganiile... asa ca nu mai raspund decat la postari legate de subiectul principal.

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, te-ai gandit vreodata sa consulti un psiholog sau chiar un psihiatru ? De cand te stiu pe forum, numai anti-unguri, anti-tigani .In schimb scrii articole pe 2 lei , vinzi reclame pe 5 lei, te plangi ca nu ai bani de chirie samd.Nu mai bine te lasi de chestiile astea fasciste si iti cauti si tu de munca ca tot omul pe 2000 lei pe luna?

La noi s-a facut rascoala in oras impotriva "rromilor" sa nu mai vb de unguri ... care daca aud de olteni parca aud de satana si ca sa fiu on-toppic: am prieteni unguri care sunt perfect de acord ca "n-au cum sa ceara ei autonomie pe ceva ce nu este al lor" ... frate cand tara asta, cum o fi ea, "de cacat", ti-a asigurat in trai ... macar din respect pentru acel "putin" pe care ti-l ofera invata si vorbeste limba tarii respective si respecta membrii ei ... eu personal daca m-as muta in Ungaria maine in primul rand as invata cate ceva despre tara respectiva si din respect pentru popor, daca mi-ar asigura un trai decent as invata limba tarii respective ... mi se pare ceva de-a dreptul fenomenal sa stai pe pamant romanesc si sa stii limba poporului si sa n-o vorbesti din ura fata de respectivul popor ... parca ar trai in Era Mezozoica astfel de oameni ... partea si mai nasoala este ca ajung la guvernarea poporului roman astfel de persoane ... asta e o indignare si mai mare care ne macina pe multi dintre noi ... nu sunt adeptul represaliilor, dar daca astfel de miscari au loc in continuare in tara noastra consider ca n-ar trebui sa stam cu mainile in san si sa ne plangem de astfel de incidente fiindca "organele competente" sunt dezinteresate total despre aceste actiuni ... ar trebui sa boicotam astfel de miscari cum putem si sa-i sustinem pe locuitorii oraselor precum Targu Mures ... despre care sunt sigur ca duc un adevarat calvar din cauza unor astfel de persoane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...