Jump to content
Amidamarul

Leadtek winfast sau asus

Recommended Posts

care e cea ma ibuna placa video pentru jocurile cele performante cum ar fi Conflict denied ops WinFast PX8600 GT TDH 512 mb sau asta EN8600GT MAGIC HTP 512M de la asus ce parere aveti :)

nici una :))

ia-o paia de leadtek de 256ddr3, e MULT peste cele doua

LEADTEK 8600GT TDH

Link to comment
Share on other sites

am eu leadtek 8600 GT thh cu 256 DDR3...placa e destul de buna dar mai bine imi cumparam un radeon x1950GTS deoarece nu prea ma impac cu vista si respectiva placa era mai buna in dx9 decat 8600..in fine placa cu un overclock bine facut bate lejer la frecvente un 8600gts...cu overclock am ajuns de la frecventa standard 540/700 la 685/935(aproape de frecventele unui 8800 gs ;)

Link to comment
Share on other sites

am eu leadtek 8600 GT thh cu 256 DDR3...placa e destul de buna dar mai bine imi cumparam un radeon x1950GTS deoarece nu prea ma impac cu vista si respectiva placa era mai buna in dx9 decat 8600..in fine placa cu un overclock bine facut bate lejer la frecvente un 8600gts...cu overclock am ajuns de la frecventa standard 540/700 la 685/935(aproape de frecventele unui 8800 gs ;)

chiar daca ai facut overclock pana la frecvente apropiate de 8800gs..nu se pot compara cele doua placi:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...