Jump to content
MihaiAC

Motorola V360V

Recommended Posts

V360V-urile au multe bug-uri in firmware, propun o flash-uire cu un cu un flash/flex mai teapan, poate chiar de V360, pentru ca sunt compatibile.

Ptr flash-uire iti trebuie un programel numit RSDlite (gugal it :) ), cablu USB si flash-ul/flex-ul pe care vrei sa le bagi, pe care le poti gasit pe forumuri specializate.

Gud lac! :)

Link to comment
Share on other sites

Daca tot e deschis topicul.Ma jucam odata pe telefon(cele ale telefonului) si am card de 256 Mb.Mi s-a blocat,s-a restartat de 2 ori si cand incercam sa ascult o melodie zicea ceva ca nu o pot asculta sau sa o sterg(numai imi aduc aminte exact cum era).Apoi l-am lasat balta si m-am dus la Vodafone cica ei nu au ce sa-i faca...Mai nou cand incerc sa bag cardul si sa intru in el scrie"Mediu innacesibil.Formatati acum? Da ...nu" apas pe Da scrie formatare.....dupa care formatare esuata si asa apare de fiecara data stiti cumva ce are??? :evil: :evil: m-am saturat...am dat si resetare principala,degeaba :cry:

Link to comment
Share on other sites

alcol, nu te baga pe flash-uire/flex daca nu e neaparat necesar. E posibil sa iti fi busit cardul pur si simplu. Incearca sa-l formatezi cu PC-ul si un card reader, de asemenea sa incerci sa bagi alte carduri de memorie in telefon sa vezi ce reactie obtii. Numai in cazul in care nu merg chestiile astea, poti fi sigur ca e ceva din soft. ATENTIE MARE! Se poate busi telefonul foarte usor daca dai flash/flex si nu mai ai baterie, sau intamplator sa taie curentul. Fa backup la firmware-ul din telefon sa fii aisugrat. De asemenea, daca telefonul a fost codat si l-ai decodat prin diverse metode "neortodoxe" daca bagi un firmware nou e posibil sa ti-l codezi iar.

Nu stiu daca am voie cu site-uri aici, dar cand o sa primesc oo confirmare, o sa postez si un site cu tutoriale si chestii utile pentru flash/flex/skinning/decoodari si altele... dar din pacate doar pentru motorola si doar pentru motorola din seria V(360, 3, 3i, 3x, 360v) stiu eu... (probabil au mai adaugat)

Link to comment
Share on other sites

mda chestia cu scosu cardului s-ar putea sa mearga am si eu un v360v si imi face la fel buna ideea cu flash-uirea dar ce va sugerez sa nu mai bagati carduri asa mari in v360v pt ca nu le prea suporta deci daca aveti un card mare intr-un v360v sugerez sa nu utilizati toata capacitatea cardului pt ca o sa mearga greu si o sa dea multe erori si restartari.In privinta formatarii incearca sa il formatezi intr-un alt telefon sau la PC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...