Jump to content
keuken

probleme Sony Erricson V630i

Recommended Posts

de 3 zile incoace mi sa stricat un buton de pe tastatura... si pot sa apas cat vreau io de tare.. ca nu mai functioneaza.. si daca il las asa.. nul ating.. dupa un timp.. singur se activeaza butonu ca si cand ar fi accesat.. sa fie o problema din soft? sau.. ceva tehnic.. merita sa incerc sa formatez..softu.. ?

Link to comment
Share on other sites

de 3 zile incoace mi sa stricat un buton de pe tastatura... si pot sa apas cat vreau io de tare.. ca nu mai functioneaza.. si daca il las asa.. nul ating.. dupa un timp.. singur se activeaza butonu ca si cand ar fi accesat.. sa fie o problema din soft? sau.. ceva tehnic.. merita sa incerc sa formatez..softu.. ?

am mai vazut la unu cu un k300i i se apasau singure butoanele si cand vroia sa apese el nu mergea. in cazu lu ala era din tastatura ... nu cred sa fie din soft. incearca sa desfaci telefonu sa scoti tastatura sa o scuturi de praf si sa o pui la loc cu grija.

Link to comment
Share on other sites

din cate vad eu, ai mai multe optiuni:

1-iti cumperi surubelnite si desfaci telefonul, e posibil sa-l faci varza, dar macar ai incercat, daca nu merge, poti sa il si resoftezi si iar e posibil sa il faci varza.[desi nu cred ca e din soft, SE au in general belea mare cu conectorii de carbon din spatele tastelor]

2-mergi la un service si ii dai aluia 20 ron si te rezolva rapid ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...