Jump to content
RealitySucks

porturi cu probleme. putin ajutor, va rog

Recommended Posts

probabil trebuia sa postez la topicul Ajutor, dar nu am vrut sa stresez cu intrebari de n00b. problema la care as apreciachiar si cel mai mic ajutor ar fi:

la caminul universitatii unde stau eu, e interzisa orice forma de download (P2P, torrente, you name it!) si ca sa se asigure ca nu face nimeni downloaduri, au inchis toate porturile in afara ce portul 80 sau 8080 parca, care iti trebuie ptr browsing si inca unele, daca va fi nevoie, voi posta toate porturile pe care le am deschise, dar sunt maxim 5... cred ca sunt inchise din serverul principal...

pe Apex merge download-ul la 10 kB/s si p torrenti uneori chiar mai putin. cand incerc sa dau jos un fisier direct prin browser, de pe site-uri de genul Rapidshare sau altele, il da jos cu 100-200 kB/s. mi se pare ciudat... mentionez ca setarile si din prog de torrenti si din apex sunt bune

de asemenea, am facut speed test pe net si mi-a aratat ca as avea ceva de genul 300 kB/s si lag destul de mic...

nici nu stiu unde sa incep... macar ceva cuvinte cheie de cautat pe google si de acolo ma descurc eu, nu e problema... doar ca sunt blocat aici... am incercat toate tutorialele ptr utorrent sau apex care ar trebui sa mareasca viteza si nu s-a modificat considerabil... 1-2 kB maxim... (ceea ce e totusi mult pentru viteza pe care o am :) )

va rog un pic de ajutor, daca se poate. multumiri!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...