Jump to content
dragoselu

need tutorial

Recommended Posts

setezi chmod 777 ...

Ce nu am inteles la scam

1) Pentru inceput sa va zic cateva chesti :
- tr sa aveti habar de notiuni html de baza {pe draq tr sa shti modifica unde va zic yo ) }
- este foarte simplu
- iti tr 2 siteuri pe net 1 pe lx iar celalalte 0server.com {sau orice site }

De ce trebuie sa ai 2 siteuri > cum adica?

Link to comment
Share on other sites

unl acolo si al doilea de fapt mai multe dincolo.... las ca e tutorial vechi.

Nu-ti trebe decat un site sa mearga php pe el (deobicei merge da mai ai surprize). Doar scamul iti ia 2 $_POST-uri si ti le salveaza pe disc (chmod 777 = toate pentru toti, scriere citire si accesare).

Poate se referea la un domeniu sau subdomeniu, in fine de aici apelezi la creativitate.

Link to comment
Share on other sites

am scam pageuri gata facute eu vreau sa aflu cum se foloseste vreau sa aplic!vreau sa aflu cum sa uploadez ca am citit pe niste tutotriale ca tre sa uploadez ceva si sa fac nu stiu mai ce cu un cod 777...!

deci hai sa lamurim..din cate am inteles eu tu nu te descurci la partea cu hostingul site-ului.pentru a fucntiona,scamul are nevoie de gazduire si pentru asta trebuie sa iti faci un cont undeva preferabil free..daca te tine buzunarul poti sa si platesti,da o sa alegi free sigur , apoi dupa ce iti faci contul o sa ti se dea niste date..date de acees ftp,baza de date etc. tie iti trebuie datele de la accesul ftp; daca ai acces la ftp poti pune scamul pe serverul care iti ofera gazduirea.asta o faci cu un client ftp gen smartftp sau o poti face din windows direct.dar mai bine cu un clientftp.ajungi la etapa cand te loghezi la ftp dai suer si parola (date ce ti-au fost trimise) si gata-i..nu trebuie decat drag&drop cum faci la messenger iei melodia de pe desktop si o pui in fereastra de la mess.asa si aici intrii in folderul cu scamul selectezi fisierele si le "arunci" in fereastra clientului ftp; si gata. sper ca te-am mai luminat putin.daca nu sper sa am timp in seara asta,da-mi un pm cu YM-ul tau si te contactez eu si iti ofer toate detaliile cum faci contul.nu are rost sa scriu aici asa ceva ca e suparator la ochi.hai ,baga mare.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...